17
2020
2018-12-12

Najlepsi uczniowie otrzymali stypendia Premiera


We wtorek 4 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów. W gronie 39 najlepszych uczniów z terenu działania Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie znalazło się 5 uczniów ze szkół powiatu sokołowskiego.

Prymusi z powiatów: sokołowskiego, węgrowskiego, łosickiego, garwolińskiego, siedleckiego i Miasta Siedlce za wybitne wyniki w roku szkolnym 2017/2018 otrzymali stypendia w wysokości 2850 zł, które będą wypłacone im w dwóch ratach w bieżącym roku szkolnym. Aby otrzymać takie wyróżnienie, uczeń musi uzyskać promocję z wyróżnieniem oraz najwyższą średnią ocen w szkole lub uzyskać szczególne osiągnięcia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy.

Stypendia wręczali: Mazowiecki Kurator Oświaty Dorota Skrzypek, Dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach Adam Skup, Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik, Wicedyrektor Wydziału Nauczania Katechetycznego Kurii Siedleckiej ks. dr Paweł Kindracki oraz przedstawiciele organów prowadzących szkoły.

Podczas uroczystości odczytano listy gratulacyjne kierowane do stypendystów przez Ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego oraz Senatora RP Waldemara Kraskę.

W tym roku Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymało 5 uczniów ze szkół powiatu sokołowskiego. Byli to:

- Piotr Kacprzyk, uczeń klasy 2 o profilu medycznym w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim,

- Natalia Moczulska, uczennica klasy maturalnej Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Salezjańskich "Lux Sapientiae",

- Klaudia Ornoch, uczennica klasy 3a II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół
nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim,

- Kamil Rozbicki, uczeń klasy 4s Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim,

- Patrycja Górska, uczennica klasy 3 na kierunku technik weterynarii w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim.

Stypendystom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!


Oprac. Katarzyna Dybowska 
Fot. UM Siedlce

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe