2
2020
2018-03-20

Najlepsi hodowcy nagrodzeni


 8 marca w Sterdyni odbyło się spotkanie z hodowcami bydła z terenu Powiatu Sokołowskiego, na którym zostały podsumowane wyniki oceny wartości użytkowej bydła osiągnięte w 2017 roku.

W spotkaniu udział wzięli: przedstawiciele Mazowieckiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, przedstawiciele starostwa, wójtowie gmin, najlepsi hodowcy bydła z terenu powiatu oraz przedstawiciele jednostek współpracujących z hodowcami.

Głównym tematem spotkania było przedstawienie wyników prowadzonej oceny wartości użytkowej bydła mlecznego uzyskanych w 2017 roku.
Najlepsze wyniki osiągnęli hodowcy z gmin: Bielany - Wojciech Mazurek zam. Kożuchów, Leszek Nasiłowski zam. Brodacze, Zdzisław Kożuchowski zam. Kożuchów, Tadeusz Stelęgowski zam. Kudelczyn; Kosów Lacki - Krzysztof Pogorzelski zam. Wólka Dolna i Łukasz Nasiłowski zam. Wólka Dolna; Repki - Dariusz Nasiłowski zam. Skwierczyn Dwór; Sokołów Podlaski - Marek Pogorzelski zam.  Kostki i Alina Strus zam. Brzozów Kol; Sterdyń - Katarzyna Zakrzewska zam. Dzięcioły Dalsze.

Dziesięciu najlepszym hodowcom z Powiatu Sokołowskiego Leszek Iwaniuk ufundował drobne upominki oraz dyplomy dziękując za ciężką pracę i trud włożony w uzyskanie tak dobrych wyników w produkcji mleka.

Cieszy fakt, że co roku przybywa w Powiecie Sokołowskim rolników mających bardzo wysokie osiągnięcia w hodowli bydła, które są znaczące zarówno w Województwie Mazowieckim jak i w kraju.

Nagrodzonym gratulujemy.

Info / Fot: www.powiat-sokolowski.pl

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe