17
2020
2017-10-26

Nagroda Caritas dla Sokołowianina


W sobotę 21 października zostały wręczone nagrody Ubi Caritas, które są uhonorowaniem działań charytatywnych na rzecz potrzebujących w Polsce i na świecie. Wśród nominowanych znalazł się również Mariusz Złotkowski z Sokołowa Podlaskiego.

Już po raz szesnasty zostały wręczone nagrody Ubi Caritas. Na widowni warszawskiego Teatru Kamienica zgromadziło się blisko 300 osób – działaczy społecznych, księży, sióstr zakonnych, przedstawicieli władz. Coroczna gala to ogólnopolska inicjatywa ekumeniczna Caritas Polska, prawosławnego Eleos i dwóch ewangelickich Diakonii.

Nagrody Caritas Polska, czyli statuetki św. Faustyny przyznano tradycyjnie w trzech kategoriach:

W kategorii „Darczyńca” uhonorowano państwo Hannę i Konstantego Strusów za długoletnie wsparcie Caritas Diecezji Siedleckiej i programu „Skrzydła”. Wrażliwe na potrzeby innych małżeństwo pełni funkcję mecenasów kultury i partnerów wielu przedsięwzięć.

W kategorii „Świadectwo” nagrodę przyznano wolontariuszom Telefonu Zaufania wraz z opiekunem ks. prof. Markiem Dziewieckim i sekretarzem ks. Robertem Kowalskim. Uhonorowano w ten sposób służbę 120 wolontariuszy diecezji radomskiej, którzy oferują telefoniczną pomoc w zakresie dysfunkcji społecznych przez pięć dni w tygodniu.

W kategorii „Współpraca” nagroda trafiła do Agaty Heydy i wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas w Liceum nr 9 im. Jana Pawła II w Sosnowcu za aktywnie działanie na rzecz środowiska lokalnego, szkoły i diecezji sosnowieckiej. Koordynatorka Koła z oddaniem szkoli wolontariuszy w pracy nad samodzielnymi projektami i akcjami diecezjalnej Caritas.

Wśród nominowanych znalazł się również Mariusz Złotkowski z Sokołowa Podlaskiego. Pan Mariusz od ponad dwóch lat ściśle współpracuje z naszą Caritas diecezjalną. Bardzo często bezinteresownie służy swoim transportem, pomocą w naprawach budynków, poradą. Ceniony przede wszystkim za fachowość, osobiste zaangażowanie we współpracę oraz wyczulenie na indywidualne potrzeby.

Dyplom z rąk zastępcy Dyrektora Caritas Polska Mariusz Złotkowski odebrał w obecności dyrektora Caritas Diecezji Drohiczyńskiej – ks. Łukasza Gołębiewskiego, Marii Smorczewskiej oraz swojej najbliższej rodziny. Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy Panu Mariuszowi za wspaniałą współpracę i liczymy na jej kontynuację.
 

www.drohiczyn.caritas.pl 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe