2
2020
2013-04-22

Nadszedł czas na przetargi


Od 1 lipca bieżącego roku wchodzi w życie tzw. ustawa śmieciowa. Wszystkie gminy z terenu powiatu sokołowskiego już ustaliły stawki, jakie będą obowiązywać za wywóz odpadów komunalnych.
Chodzi przede wszystkim o opłaty za śmieci segregowane i niesegregowane. Są to jednak tylko stawki wyjściowe, całość zweryfikują przetargi.
Poszczególne samorządy uchwaliły bardzo zróżnicowane opłaty. I tak gmina Bielany, Ceranów i Jabłonna Lacka ustaliły kwoty 5 i 10 zł, gmina Sokołów i Repki – 5 i 15 zł, Sterdyń – 6 i 10 zł, Sabnie – 4 i 7 zł, Kosów Lacki – 7 i 14 zł, najwięcej zapłacą mieszkańcy miasta Sokołów – 9 zł za odpady segregowane i 18 zł za niesegregowane.
Pewne emocje wśród mieszkańców wzbudziła rozbieżność opłat, jakie mieszkańcy poszczególnych gmin zapłacą za wyprodukowane przez siebie śmieci. Kontrowersji mieszkańców nie podzielają władze gmin. – To są przecież ceny wyjściowe, skalkulowane według możliwości finansowych
w danej gminie. I tak przecież wszystko rozstrzygnie się po przetargach, po których wyłoni się firmy zajmujące się wywozem odpadów komunalnych. Wydaje się, że niektórzy radni głosując za określonymi stawkami trochę przesadzili, minimalizując te koszty. Dzisiaj trudno powiedzieć, jaka kwota jest optymalna, zadawalająca mieszkańców.
Już wkrótce władze poszczególnych gmin ogłoszą przetargi, jako pierwszy zrobił to samorząd miasta Sokołów.
Jak ostatecznie zakończy się ta batalia „o śmieci”, będzie wiadomo już niedługo.

LK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe