17
2020
2018-02-12

Nadbużańska twórczość


 W poniedziałek 5 lutego w Galerii DOM Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż wystawy poplenerowej "Brok 2017". Na uroczyste otwarcie przybyli artyści, organizatorzy, mecenasi oraz sokołowscy miłośnicy sztuki. Wszystkich powitali Dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury Marcin Celiński oraz opiekun Galerii Dom Joanna Błońska.

IV Międzynarodowy Nadbużański Plener Malarski Brok 2017 w hołdzie Św. Janowi Pawłowi II i Św. Janowi XXIII został zorganizowany przy współpracy Sokołowskiego Ośrodka Kultury oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Ostrowi Mazowieckiej. Sponsorami pleneru byli Marzena i Zdzisław Niegowscy, którzy ugościli artystów w swoim ośrodku "Binduga" w Broku, Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej oraz Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim.

Artyści w otoczeniu nadbużańskiej przyrody, szumu rzeki i śpiewu ptaków tworzyli dzieła wykonane różnorodnymi technikami: farbami akrylowymi, olejnymi oraz pastelami. Ich wrażenia, odczucia i emocje zostały przelane na płótno, aby uwiecznić piękno chwili. Jednak plener malarski w Broku był nie tylko okazją do pracy twórczej. Dzięki takim inicjatywom tworzy się środowisko osób, które wzajemnie się inspirują, dzielą doświadczeniami i wspierają. Nawiązują się nowe znajomości i przyjaźnie, które rozwijają się podczas kolejnych artystycznych spotkań.

W plenerze wzięło udział 16 artystów z Polski, Francji i Niemiec. Byli to: Krzysztof Bartnik, Joanna Błońska, Piotr Daniluk, Włodzimierz Dawidowicz, Zuzanna Gajos, Daria Gołąb, Helena Jacyno, Eric Keiser, Stanisław Krzyżewski, Andrzej Kublik, Ewa Kunicka, Adam Kunikowski, Armin Lutz, Maria Sawicka-Biczyk, Justyna Wilczyńska oraz Ruth Wittman.

Tradycyjnie wernisaż łączył wrażenia wizualne oraz dźwiękowe. Swoim głosem oczarowała przybyłych gości utalentowana Gabriela Pliszka-Kraska, która wykonała dwa utwory "Znów wędrujemy" z repertuaru Grzegorza Turnaua oraz "Czas nas uczy pogody" Grażyny Łobaszewskiej.

Prezentację wystawy poplenerowej mogliśmy podziwiać już w Sali Reprezentacyjnej Ratusza Miejskiego w Ostrowi Mazowieckiej i w Banku Spółdzielczym w Ostrowi Mazowieckiej. W Galerii DOM Sokołowskiego Ośrodka Kultury wystawa będzie dostępna do 5 marca 2018 r., a w kwietniu w Powiatowym Banku Spółdzielczym w Sokołowie Podlaskim.Katarzyna Dybowska

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe