17
2020
2017-09-20

Na wiecu w Siedlcach


W sobotę 9 września bardzo liczna grupa członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości uczestniczyła w Siedlcach w wiecu poparcia dla rządu Beaty Szydło. Spotkanie pod hasłem „Niech żyje Polska” odbyło się z inicjatywy lokalnych struktur partii.

Wśród zebranych obecni byli parlamentarzyści na czele z Marią Koc – wicemarszałek Senatu RP, wicemarszałkiem Sejmu Joachimem Brudzińskim, posłem i ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim; samorządowcy – m.in. prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, burmistrz Sokołowa Podlaskiego Bogusław Karakula, wójt Bielan Zbigniew Woźniak.

Po złożeniu kwiatów pod pomnikami Lecha Kaczyńskiego i Świętego Jana Pawła II, uczestnicy spotkania udali się na Plac Sikorskiego. Przemawiali tam między innymi senator Waldemar Kraska, minister Krzysztof Tchórzewski, Adam Borowski – zasłużony opozycjonista z czasów PRL. Mówiono o osiągnięciach rządu Prawa i Sprawiedliwości w kontekście realizacji programu wyborczego. Występujący przypomnieli między innymi sukcesy polityki prorodzinnej, znaczącą poprawę sytuacji w energetyce i górnictwie, uszczelnienie systemu podatkowego, walka z firmami wyłudzającymi VAT, reformowaniu służby zdrowia, systemu sądowniczego, obronności i bezpieczeństwa. Mówiono też o ciężkiej pracy rolnika.

Na zakończenie wiecu wystąpił Jan Pietrzak, słynny satyryk i artysta kabaretowy, który w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia na scenie.  

J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe