15
2019
2018-09-25

Na ulicach trwają prace


Mamy powody do satysfakcji. Pozyskana przez burmistrza Bogusława Karakulę od wojewody mazowieckiego dotacja wysokości 930 tys. zł na budowę ostatniego odcinka ul. ks. Bosco, nie przepadnie. W drugim przetargu udało się znaleźć wykonawcę i prace się rozpoczną. To nie koniec dobrych wiadomości.

Zakończyła się przebudowa ul. Sienkiewicza. Prace w ramach RiT też idą dobrze.

Z dotacji wysokości 930 tys., którą udało się pozyskać na początku lipca, szczególnie ucieszyli się mieszkańcy ulicy ks. Bosco. W ostatniej części tej ulicy, od skrzyżowania z ul. Św. Anny, aż do końca, brakowało twardej nawierzchni. Co do jej potrzeby władze miasta nigdy nie miały wątpliwości. Okolica cieszy się zainteresowaniem rodzin budujących tam nowe domy a także deweloperów stawiających nowe bloki. Jeśli nowi i dotychczasowi mieszkańcy mają mieć dobre warunki, nawierzchnia z kostki, chodnik ze ścieżką rowerową i odwodnienie są koniecznością.

Dotacja pochodziła z promesy, więc zgodnie z zasadami jej przyznawania, inwestycja musi zostać wykonana i rozliczona jeszcze w tym roku.
Z tym mógł być problem, oferta złożona w pierwszym ogłoszonym przez miasto przetargu znacznie przekraczała zakładany budżet. Na szczęście w drugim przetargu udało się wyłonić wykonawcę. Przygotowania do rozpoczęcia prac już się zaczęły.

Trzy tygodnie temu zakończyły się prace na ulicy Sienkiewicza, gdzie stara, zniszczona nawierzchnia została zastąpiona nową kostka i krawężnikami. Mieszkańcy już odczuli poprawę warunków dojazdu do swoich posesji.

Inwestycje realizowane w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych są realizowane na bieżąco.

W toku są kolejne negocjacje z przedsiębiorcami. Są rozstrzygane przetargi na poszczególne zadania

Na ukończeniu są prace na ul. Piłsudskiego. Kończą się roboty na skrzyżowaniu Piłsudskiego z Bartoszową.

Ruch na Bartoszowej zostanie przywrócony z końcem października.

Info / Fot: UM Sokołów Podlaski 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe