2
2020
2018-07-18

Na spotkaniu SAES o mikrodotacjach


W środę 11 lipca odbyło się kolejne spotkanie Sokołowskiej Akademii Ekonomii Społecznej. Gościem "inspiratorium" był Hubert Pasiak, Prezes Stowarzyszenia SOKiAL z Krzeska.

Wszystkich powitała Katarzyna Stanisławowska, Doradca Kluczowy Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej w Siedlcach. Następnie głos zabrał Hubert Pasiak, który pokrótce przedstawił, czym jest SOKiAL, czyli Stowarzyszenie Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku.

Głównym tematem spotkania był Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Hubert Pasiak powiedział o programie FIO "Mazowsze Lokalnie", wyjaśnił, kto może ubiegać się o dotację z programu i jak należy złożyć wniosek. Środowe "Inspiratorium" dostarczyło niezbędnej wiedzy, popartej ciekawymi przykładami.

Dzięki współpracy Stowarzyszenia "Europa i My", Biura Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych, Stowarzyszenia SOKiAL oraz Fundacji Fundusz Współpracy wystartował Program "Mazowsze Lokalnie". Jest to program wsparcia dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i samopomocowych działających na terenie województwa mazowieckiego.

Głównym celem Programu jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne. Cel główny może być osiągnięty poprzez realizację celów szczegółowych: zwiększenie roli inicjatyw oddolnych, animację działań samopomocowych oraz wspieranie młodych organizacji samopomocowych. Wszystkie projekty muszą być realizowane w obszarze dobra wspólnego.

W 2018 r. środki przeznaczone na dofinansowanie projektów z programu "Mazowsze Lokalnie" wynoszą 261 tys. zł i zostaną przekazane w formie mikrodotacji w wysokości od 1,5 tys. do 5 tys. zł. Dofinansowanie trafi do grup i organizacji wyłonionych w trybie konkursu otwartego.

Wnioski o dotacje można składać poprzez generator wniosków na stronie www.mazowszelokalnie.pl. Na podanej stronie można również znaleźć szczegółowe informacje o programie, poradnik dla wnioskodawców oraz bazę zrealizowanych projektów.
 

Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe