1
2020
2017-07-05

Na rowerach do Ciechanowca


    W czwartek 29 czerwca 2017 r. z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Sterdyni odbył się rajd rowerowy do Ciechanowca. 
     Ponad 25-osobowy peleton, składający się z dzieci, młodzieży,      
 rodziców, pracowników GOKiS na czele z dyrektor Anną Kur, przedstawicieli Urzędu Gminy i innych zainteresowanych taką formą rekreacji wyruszył ze Sterdyni o   8.30. Przed wyjazdem nie zabrakło informacji dzielnicowego Radosława Plichty na temat bezpieczeństwa. Udanej pogody i spokojnej drogi życzyła wójt Grażyna Sikorska.  
    Jadąc przez Chądzyń, Holendernię i Puszczę Sterdyńską, Nur, Kossaki, Kozarze rowerzyści podziwiali wyjątkowy kompleks leśny i piękny nadbużański krajobraz.  Doga była długa, wiec przydał się odpoczynek i posiłek przy stacji benzynowej w Przewozie Nurskim.  Głównym punktem pobytu w Ciechanowcu było zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka, które położone jest na terenie zespołu pałacowo-parkowego, byłej posiadłości rodziny Starzeńskich. Dodatkowo urządzono tam skansen z 43 zabytkowymi obiektami architektury drewnianej. Muzeum oraz punkty muzealne w Drewnowie (zagroda młynarza), w Dąbrowie Łazach (wiatrak) i Winien Chroły (szkoła wiejska) warto odwiedzić w czasie wakacyjnych wypraw. 
    Mimo że czwartek był dniem burzowym, uczestnikom rajdu pogoda sprzyjała. Jak informują organizatorzy, padało tylko w porze obiadu, więc piknik na kocach został zastąpiony obiadem pod zadaszonym tarasem na terenie Muzeum. Niespodziankę sprawiła Wójt Gminy, która przyjechała do rowerzystów ze słodkim upominkiem. A w drodze powrotnej ponownie zaświeciło słońce. 
 
     Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, którzy nie przestraszyli się prognoz oraz kilometrów i serdecznie zapraszają na kolejny rajd już niebawem. Gratulują również Adasiowi Smardzewskiemu – najmłodszemu uczestnikowi oraz Teresie Wielgus, która niestrudzenie prowadziła peleton.


 
J.O. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe