17
2020
2014-08-27

Na razie tylko remont


Budowa pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 prawdopodobnie trochę się opóźni. Za to już niebawem rozpocznie się remont sali w l LO.

Budowa dużej, pełnowymiarowej hali sportowej za około 6 mln złotych miała się rozpocząć jeszcze w tym roku. Wniosek o jej dofinansowanie wpisany został do Programu Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego [...]
 
Co ważne, łatwiej wybudować halę sportową w gminie. Wtedy można uzyskać dofinansowanie wynoszące nawet 70%. W przypadku miasta jest trudniej - zazwyczaj dofinansowanie nie przekracza 1/3 wartości inwestycji. Zapewne dlatego w powiecie sokołowskim wybudowano już kilka profesjonalnych hal na terenie gmin (w Sabniach, Bielanach oraz Kosowie Lackim), a żadnej w mieście. 
Ale jedno jest pewne...
 
BĘDZIE REMONT!
Na początku roku samorząd powiatowy złożył także wnioski o dofinansowanie remontu starych sal: dwóch w l LO oraz jednej w ZS Nr 1. Na ich remont potrzeba około 400 tysięcy. Remont dwóch sal w liceum pochłonie 270 tysięcy, zaś w ZS Nr 1 - 130. 
 
Władze powiatu liczyły, że uda się pozyskać z Ministerstwa Sportu 200 tysięcy. I udało się, ale... na razie tylko 100.
Te pieniądze przeznaczone zostaną na remont sali w l LO. 20 sierpnia otwarto oferty w przetargu na remont tej sali. Na remonty pozostałych dwóch samorząd nie dostał jeszcze pieniędzy. 

Cały artykuł w aktualnym papierowym numerze.

KW

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Jakiś czas temu dialogowałem on- line z niejakim "maturzystą" na tym forum, że z obietnic składanych przez różne gremia dot. ZSz nr 1, w tym dotyczących budowy hali sportowej, nigdy nic nie wychodzi.. Był strasznie oburzony moim pesymizmem...Aż chciałoby się powiedzieć "maturzyście"- a nie mówiłem, że mówiłem..:-), ze nic z tego nie będzie....:-) A przy okazji..Może organ prowadzący zastanowiłby się nad zatrudnianiem emerytów w czasach, gdy tak wielu nauczycieli z kwalifikacjami szuka pracy poza naszym powiatem? Bo w "szarej" to nierzadki przypadek... Prawda pani geograf?

absolwent
2014-09-14 13:17:48

Po co remontować. Wybudować halę z prawdziwego zdarzenia. Chyba że chodzi o wyrwanie kasy. Przetargi oj te przetargi... Obecna ekipa rządząca ma w tym doświadczenie.

Piotr K.
2014-08-27 22:20:37
Strona 1/1


Dane kontaktowe