17
2020
2018-01-05

"Na ratunek choince"


 W środę 20 grudnia 2017 r. w Domu Miłosierdzia w Sokołowie Podlaskim odbyło się świąteczne spotkanie dla dzieci uczęszczających do świetlic terapeutycznych prowadzonych przez Caritas w Sokołowie Podlaskim, Węgrowie, Bielsku Podlaskim, Siemiatyczach oraz dla podopiecznych Domu Dziecka w Julinie.

W spotkaniu wzięli udział biskup diecezji drohiczyńskiej Tadeusz Pikus, zastępca dyrektora Departamentu Wyznań Religijnych i Mniejszości Narodowych i Etnicznych MSWiA Teresa Karczmarek, dyrektor drohiczyńskiego Caritasu ks. dr Łukasz Gołębiewski wraz z sekretarz Marią Smorczewską.

Dodatkową niespodzianką dla wszystkich przybyłych była wizyta aktorów serialu "Ranczo" – Piotra Pręgowskiego (serialowego Pietrka) oraz Ewy Kuryło (serialowej dyrektor szkoły oraz minister oświaty). Aktorzy prywatnie są małżeństwem od ponad 40 lat. Prywatnie są ciepłymi i życzliwymi ludźmi, którzy chętnie włączają się w akcje charytatywne. Podczas spotkania z dziećmi chętnie brali udział we wspólnym kolędowaniu, a nawet pomogli rozdawać paczki Świętemu Mikołajowi.

Dzieci i młodzież obecni na spotkaniu zachwycili dorosłych swoim wzorowym zachowaniem, świątecznym ubiorem oraz aktywnością objawiającą się recytowaniem wierszy dla Świętego Mikołaja i śpiewaniem kolęd. Ponadto wszystkie grupy przygotowały prezenty dla organizatorów wydarzenia i zaproszonych gości. Upominki w formie świątecznych ozdób i stroików zachwyciły obdarowanych nie tylko swoim pięknem, ale w szczególności tym, że były własnoręcznie wykonane przez podopiecznych.

Po wręczeniu prezentów wszyscy udali się na wspólny świąteczny obiad, podczas którego nie zabrakło szczerych rozmów, uśmiechów i życzliwości.

Radość z Bożego Narodzenia objawiająca się wśród dzieci i ich ogromne zaangażowanie niech będą wzorem dla wszystkich dorosłych, a szerokie dziecięce uśmiechy – podziękowaniem dla organizatorów i darczyńców, których otwarte serca umożliwiły zakup prezentów na ten wyjątkowy dzień.
 Katarzyna Dybowska

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe