11
2020
2017-12-05

Na półmetku kadencji


W środę 28 listopada 2017 r. w Sokołowskim Domu Harcerza odbył się Zjazd Sprawozdawczy Hufca ZHP Sokołów Podlaski im. Janusza Korczaka.   Gościem Zjazdu był hm. Tomasz Sobolewski, członek d.s. programu Komendy Chorągwi Mazowieckiej w Płocku.

W programie zjazdu były sprawozdania władz hufca z pierwszej połowy kadencji.  Obecni na spotkaniu instruktorzy jednogłośnie przyjęli sprawozdania komendantki i komendy, dotyczące działalności statutowej, programowej i finansowej w okresie od listopada 2015 do listopada 2017 r. i na wniosek komisji rewizyjnej udzielili absolutorium każdemu członkowi komendy. Uznanie dla działalności Hufca ZHP Sokołów Podlaski wyraził przedstawiciel Komendy Chorągwi Mazowieckiej. 

 Zjazd był okazją do podziękowania za zaangażowanie w akcję pomocy dla druha Michała. W imieniu rodziny dziękowała dh. Sylwia Wierzbicka, w imieniu Komitetu Społecznego „Dar SERC dla Dh. MICHAŁA” - komendantka hm. Bożenna Hardej, która wyraźnie wzruszona mówiła: „Serdeczny ukłon dla tych, którzy otworzyli Swoje SERCA, podali pomocne dłonie, zjednoczyli się w działaniach dla naszego Przyjaciela Michała, które zakończyły się sukcesem! Jestem z Was dumna! Dziękujemy tym, którzy niezależnie od wieku, swoich obowiązków i problemów zrobili wiele i zrobią coś jeszcze dla Michała. Nie sposób wymienić dziś wszystkich imiennie i wszystkich Waszych pomysłów i wykonanych czynności. Gratuluję naszym Druhnom i Druhom śpiewającym i grającym dla Michała  podczas ramach koncertu! Powstał hufcowy zespół „Watra", który zadebiutował na koncercie charytatywnym, to śpiewogranie było wyjątkowe. Na pewno poruszyło wszystkie serca - moje bardzo!  Niech nasza Watra płonie i rozpala serce Michała i nasze serca!”

Akcja „PomóżMY wstać Michałowi” trwa nadal. Obecni na zjeździe instruktorzy hufca wspomogli  akcję udziałem w Kiermaszu rozmaitości, który znajduje się teraz w Sokołowskim Domu Harcerza. W piątek 1 grudnia harcerze przeprowadzili kolejną zbiórkę  funduszy dla Michała - datki do puszek w zamian za pomoc w pakowaniu produktów żywnościowych w sklepach. Następna tego typu akcja odbędzie się 22 i 30 grudnia. 

W grudniu przed harcerzami jeszcze inne zadania - pomoc Caritasowi w ogólnopolskiej akcji „TAK, POMAGAM"  (pakowanie produktów w Domu Miłosierdzia Bożego), a w niedzielę 17 grudnia wyjazd do Warszawy na uroczystości przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju.

J.O. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe