17
2020
2017-11-09

Na patriotyczną nutę


We wtorek 7 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu rozbrzmiewały pieśni patriotyczne. To dzieci i młodzież z terenu gminy Sterdyń uczestniczyli w okolicznościowym Gminnym Festiwalu Piosenki Patriotycznej. Wydarzenie było okazją do pokazania artystycznych uzdolnień dzieci i młodzieży, sposobem na przypomnienie i ocalenie od niepamięci twórczości artystycznej, niosącej bogate treści patriotyczne, a także przypomnienie wydarzeń, które zmieniły losy naszej Ojczyzny.

Otwarcia spotkania dokonała Anna Kur, dyrektor GOKiS. Na scenie placówki wystąpiło 14 zespołów i solistów – łącznie ponad 50 osób, przez Publiczność gorąco oklaskiwała solistki: Soraię Butini i Agatę Parzonka ze Szkoły Podstawowej w Łazowie, sterdyniankę Liwię Długosz oraz dziesięć zespołów wokalno-instrumentalnych: „Promyki” z Gminnego Przedszkola w Łazowie, „Krasnoludki” z Gminnego Przedszkola w Sterdyni, zespoły „Jędrusie”, „Słoneczka” i „Saharę” ze Szkoły Podstawowej w Łazowie, klasę II ze Szkoły Podstawowej w Sterdyni, zespoły „Siódemka”, „Świetliki”, „Kwartet” i „2PJ” z ZS w Sterdyni. Wykonawcy przypomnieli takie między innymi pieśni patriotyczne: „To nasza Ojczyzna", „Modlitwa Katyńska", „Nasza Najpiękniejsza", „Jestem Polakiem", „Piechota", „Płynie Wisła płynie", „Miasto 44".

Komisja w składzie: Piotr Jankowski – przewodniczący, Stanisława Maciak, Anna Kostyra, Anna Kowalska, nagrodziła Liwię Długosz oraz zespoły „Krasnoludki”, „2PJ” i Słoneczka. Poza tym wyróżniono Agatę Parzonka z SP w Łazowie i zespół „Kwartet” z klas gimnazjalnych ZS w Sterdyni.

Anna Kur, dyrektor GOKiS, serdecznie podziękowała wykonawcom, opiekunom, komisji konkursowej oraz rodzicom. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie upominki, a nagrody zostały wręczone laureatom wręczono podczas Gminnych Obchodów Święta Niepodległości w dniu 11 listopada. Fundatorem nagród była Gmina Sterdyń.

J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe