42
2019
2019-03-14

Na panie czekała moc atrakcji i niespodzianek


W niedzielę 10 marca 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni zorganizowano spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Panie sprawdziły swoja wiedzę podczas Gminnej Olimpiady Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości, wzięły udział w spotkaniu z dietetyk Julitą Kozak z Naturhouse oraz wysłuchały wspaniałego koncertu przygotowanego zarówno przez starszych jak i młodszych artystów.

W Gminnej Olimpiadzie Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości zorganizowanej przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie oddział w Siedlcach wzięło udział 19 uczestniczek. Panie rozwiązały specjalnie przygotowany test, zawierający 40 pytań z zakresu wiedzy niezbędnej w racjonalnym prowadzeniu gospodarstwa domowego. Testy oceniała komisja w składzie: Maria Sudnik (MODR Siedlce), Anna Matyszczak (MODR Siedlce) i Izabela Jasińska-Rulska (PZDR Sokołów Podl.)

Po sprawdzeniu wszystkich prac komisja postanowiła wyróżnić trzy uczestniczki. I miejsce zajęła Monika Jelińska-Piwko, II - Jadwiga Lebuda, a III - Elżbieta Osipiak. Laureatki otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy Sterdyń.

Kolejnym punktem programu było spotkanie z dietetyk Julitą Kozak z Centrum Dietetycznego Naturhouse, która przypomniała, czym jest piramida żywieniowa i zasady zdrowego odżywiania. Mówiła również o odpowiednim nawadnianiu organizmu i przybliżyła objawy i skutki odwodnienia. Przedstawiła, jak ważną rolę w codziennej diecie spełniają owoce i warzywa oraz pełnoziarniste produkty zbożowe. Wspomniała również o źródle pełnowartościowego białka, czyli nabiale. Zaznaczyła, że w dzisiejszych czasach notuje się zbyt dużą konsumpcję mięsa. Czerwone mięso radziła zamienić na ryby, jaja i warzywa strączkowe. Przekonywała do ograniczenia słodyczy oraz soli. Zwróciła uwagę, że kluczem do utrzymania zdrowia i prawidłowej wagi są regularne posiłki i zbilansowana dieta, najlepiej w formie pięciu posiłków dziennie. Po prelekcji panie mogły dokonać analizy składu ciała i omówić wyniki ze specjalistką.

Następnie zaproszono wszystkich na salę widowiskową, gdzie odbyła się część artystyczna. Przybyłych gości powitała dyrektor GOKiS Anna Kur. Jako pierwsze pojawiły się na scenie dzieci, które wystąpiły pod kierunkiem Magdaleny Chomać.

Głównym punktem koncertu był recital Damiana Suchożebrskiego (śpiew) i Piotra Jankowskiego (piano) “Gdybym był kobietą, czyli męski punkt widzenia”. O kobietach i dla kobiet - tak można w skrócie opisać repertuar recitalu. Utworem zwieńczającym recital było “Lubię wracać tam, gdzie byłem” Zbigniewa Wodeckiego. Tę piosenkę artyści wykonali wspólnie z Magdaleną Chomać. Nie obyło się bez bisu.

Później głos zabrała wójt Grażyna Sikorska i Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Pogorzelski, którzy złożyli paniom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Następnie Przewodniczący wręczył kwiaty wszystkim paniom obecnym na sali.

Ostatnim punktem części artystycznej było przedstawienie pt. “Kopciuszek na wesoło”, przygotowane przez dzieci z Zespołu Szkół w Sterdyni. Małych artystów przygotowała Irena Kur.

Resztę tego wyjątkowego popołudnia panie spędziły na rozmowach przy kawie i słodkim poczęstunku.
Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe