2
2020
2017-09-13

Na Lipowej praca wre


Prace remontowe stadionu OSiR w Sokołowie Podlaskim trwają od połowy lipca. Niedawno ukończono budowę najważniejszego obiektu - 400-metrowej bieżni o powierzchni tartanowej.
Pod koniec ubiegłego roku miasto Sokołów Podlaski w ramach "Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej" uzyskało dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki na remont miejskiego stadionu. Dotacja wynosi 900 tys. zł i pokrywa 48% wydatków przeznaczonych na prace modernizacyjne. Całość przedsięwzięcia oszacowano na 1,8 mln zł.
W ramach przebudowy, która dotyczy całej lekkoatletycznej części stadionu, powstaną: skocznia do skoku w dal, skoku wzwyż, trójskoku oraz rzutnia do pchnięcia kulą. Najbardziej wyczekiwanym przedsięwzięciem jest "Wariant 400 metrów" obejmujący budowę bieżni o długości 400m, wyłożonej sztuczną nawierzchnią zwaną tartanem. Bieżnia ma być podzielona na cztery tory i wyposażona w system odwadniający. Oprócz niej powstanie także bieżnia prosta o długości 130m. Wszystkie modernizowane obiekty mają zostać oddane do użytku wraz z końcem tego roku.

Katarzyna Dybowska

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

To trafna decyzja władz. Stadion nie nadawał się do użytku już od lat. Bardziej zawstydzał niż służył młodzieży. Widać też pozytywną zmianę w kierownictwie OSiR.

popo
2017-09-18 15:45:18

Nie opłaca się inwestować w obiekt sportowy z którego korzysta tylko garstka piłkarzy kilka razy w roku. Z innych obiektów np. basenu może skorzystać każdy przez cały rok.

Ronaldo
2017-09-14 08:54:24
Strona 1/1


Dane kontaktowe