7
2020
2019-08-13

Na Letnim Pikniku pogoda dopisała


Lato w pełni, dlatego w wielu gminach rozpoczynają się imprezy plenerowe – festyny, pikniki, biesiady, a także dożynki. Nie inaczej było w niedzielę 11 sierpnia w Sterdyni. Rankiem w kościele parafialnym ks. Zbigniew Rycak odprawił Mszę św. w intencji rolników, a po południu na placu przed GOKiS odbył się Letni Piknik z mnóstwem atrakcji.

Wszystkich gości powitała Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sterdyni Anna Kur, a Wójt Gminy Grażyna Sikorska przedstawiła zaproszonych gości. Na imprezę przybyli m.in. Senator RP Waldemar Kraska, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Mazowiecki Wicekurator Oświaty Dorota Skrzypek, Dyrektor Delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, Starosta Powiatu Sokołowskiego Elżbieta Sadowska, Przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego Jacek Odziemczyk, radna powiatu sokołowskiego Urszula Krzymowska, Wójt Gminy Repki Apolonia Stasiuk, Wójt Gminy Bielany Zbigniew Woźniak oraz radni Gminy Sterdyń z Przewodniczącym Andrzejem Pogorzelskim na czele.

Wójt Grażyna Sikorska podziękowała senatorowi Waldemarowi Krasce, wicewojewodzie Sylwestrowi Dąbrowskiemu, wicekurator Dorocie Skrzypek oraz dyrektor Annie Kaszubie za przyznawane dotacje i owocną współpracę z gminą. Waldemar Kraska oraz Sylwester Dąbrowski zaznaczyli, że obecny rząd nie działa tylko na rzecz dużych miast, ale dostrzega także małe gminy. Politycy zgodnie przyznali, że władze gminy Sterdyń wzorowo wywiązują się z powierzonych zadań i z sukcesami wykorzystują przyznane środki.

Na początku na scenie pojawiły się przedszkolaki ze Sterdyni, które pod czujnym okiem p. Alicji Krasowskiej zaprezentowały taniec ludowy. Później przyszedł czas na wokalne popisy uczęszczających na zajęcia do GOKiS dzieci, które zaśpiewały przy gitarowym akompaniamencie p. Magdaleny Chomać. Występy młodzieży zakończyła utalentowana Liwia Długosz, która zachwyciła publiczność śpiewem i wdzięczną grą na ukulele.

Występy starszych artystów zaingurował Klub Senior+ ze Sterdyni, w którego repertuarze znajdują się piosenki ogólnie znane, ale również autorskie. Zespół jest znany z tego, że potrafi przygotować utwór na każdą okoliczność. Nie inaczej było i tym razem. Piosenka o słonecznym Pikniku w Sterdyni podbiła serca publiczności. Następnie wystąpili: Zespół Śpiewaczy Nadbużanie, Zespół Śpiewaczy Chodów, Chór Seniora "Jesień" z Drohiczyna oraz Kabaret Łzy Sołtysa. Seniorzy kolejny raz udowodnili, że energia i dobry humor nigdy ich nie opuszcza.

Zespołem, który zgromadził przed GOKiS liczną publiczność był VOCI CANTATI, działający przy Sokołowskim Ośrodku Kultury. Wokaliści amatorzy obdarzeni wspaniałymi głosami przypomnieli piosenki z repertuaru Wojciecha Młynarskiego. Nie obyło się bez bisu i gromkich oklasków.

Gwiazdą wieczoru był młody wokalista Piotr Biedrzycki, który od dwóch lat koncertuje z zespołem BOYFRIEND. Grupa rozgrzała publiczność, zachęcając do wspólnej zabawy.

Tradycyjnie zakończeniem Pikniku była dyskoteka, którą poprowadził DJ Rawa. Prezenter muzyczny Michał Rawa prowadził imprezę, zapowiadał artystów i dbał o dobrą atmosferę.

Podczas Letniego Pikniku w Sterdyni nie zabrakło atrakcji dla dzieci i dorosłych. Dla najmłodszych przygotowano dmuchane miasteczko, strzelnicę paintballową oraz zabawy z animatorami "Pełno Frajdy". Organizatorzy zadbali także o coś "na ząb". Był grill, smaczne leczo, słone przekąski, wata cukrowa i lody. Swoje stoiska mieli także Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, OSM w Kosowie Lackim oraz KRUS, który przygotował konkurs wiedzy o bezpiecznym gospodarstwie rolnym.

Organizatorami imprezy byli: Gmina Sterdyń, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Sterdyni.

Więcej zdjęć na:

www.wiescisokolowskie.pl/galeria/259,letni-piknik-w-sterdyni.html


KDC 

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Wszystko ok. Tylko po kiego diabła ta msza intencyjna?. Bez mszy pogody i zabawy by nie było?, a może trzeba było zapłacić za kościelne ględzenie?.

popo
2019-08-19 18:14:29

Dobra pogoda mili ludzie super rodzinna impreza


2019-08-14 06:19:04
Strona 1/1


Dane kontaktowe