45
2018
2016-02-22

Na krajówce niebezpiecznie


Na drodze krajowej nr 62, w pobliżu Repek, jest bardzo niebezpiecznie. Wójt Krystyna Mikołajczuk - Bohowicz apeluje do policji, by coś z tym zrobić. 

- Droga jest w złym stanie. Przed Repkami są niebezpieczne zakręty, szczególnie w pobliżu stawu. Często dochodzi do kolizji w tym miejscu - mówiła wójt na zeszłotygodniowej debacie nt. bezpieczeństwa.
 
Tę sprawę Krystyna Mikołajczuk - Bohowicz poruszała wiele razy, m.in. na zeszłorocznych debatach. 
 
- Obawiam się, że pozostawienie drogi w obecnym stanie skutkować będzie tym, że dojdzie tam do kolejnych wypadków - spekulowała. 
 
Niedawno w okolicach miejscowości Mołomotki doszło do bardzo poważnego wypadku. Od tego czasu pani wójt obawia się jeszcze bardziej. 

Nie można jednak powiedzieć, że w ramach poprawy bezpieczeństwa nic się nie dzieje. W Karlusinie i Bachorzy niedawno wybudowano chodnik. Zanim on powstał, przy drodze ustawiono znaki o ograniczeniu prędkości. 

- Teraz są chodniki, więc chyba warto się zastanowić, by zwiększyć tam prędkość? - proponowała wójt i podkreślała, że ze strony mieszkańców gm. Repki taki wniosek już padł.
 
- Temat wymaga dłuższej dyskusji, przeanalizowania wszystkich za i przeciw - odpowiadał komendant Wiesław Nasiłowski. - Przede wszystkim trzeba zapytać mieszkańców Karlusina i Bachorzy, co o tym myślą. 

Zaznaczył, że policja nie stawia znaków przy drogach, bo robi to zarządca drogi, w tym przypadku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. 
 
- My możemy jedynie wnioskować - powiedział. - A skoro mieszkańcy tych miejscowości będą "za", zapewne to uczynimy. W każdym bądź razie powrócimy do rozmów - obiecał komendant. 
 
KW
fot. MT

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

A może przenieść drogę na jej stary ślad to jest Podrogów - Kamianka - Gałki i będzie prościej bez zakrętów. Te zakręty w Repkach są od lat i chyba ich nikt jak życzy sobie tego nasza Pani Wójt, nie wyprostuje. Trzeba wolniej jechać no chyba żeby tak obwodnicę Repek zbudować. A tak na serio to przecież są chodniki a wójtowa musi coś gadać dla zasady.

Misia
2016-03-02 11:59:20
Strona 1/1


Dane kontaktowe