17
2020
2018-11-28

„Na muzykę nigdy nie jest za wcześnie!”


Niezmiennie dużym powodzeniem cieszą się w Sokołowskim Ośrodku Kultury spotkania w ramach Smykofonii, czyli „sezonu koncertowego dla melomaluszków, rodziców, dziadków, wujków i cioć pod hasłem Na muzykę nigdy nie jest za wcześnie!”.

W niedzielę 18 listopada 2018 r. młodzi muzycy: Aneta Łukaszewicz – mezzosopran i prowadzenie koncertu, Grzegorz Żołyniak – baryton; Maja Helbert – flet,Mirosław Feldgebel – fortepian przenieśli zebranych w świat czarownej muzyki W. A. Mozarta, G. Rossiniego, G.Verdiego. To było wyjątkowe 45 minut w przyjaznym klimacie i swobodnej atmosferze. Dzieci ze skupieniem słuchały muzyki i bawiły się wraz z artystami.

Twórcy i realizatorzy projektu Smykofonia już od lutego 2011 roku udowadniają, że nawet najmłodszych da się zainteresować muzyką poważną. Kameralna forma koncertu, utwory dostosowane do percepcji dziecka - krótkie, zróżnicowane i o przejrzystej konstrukcji, odpowiednia scenografia spotkania, bliski kontakt muzyków z publicznością, brak podziału na scenę i widownię stwarza możliwość najbardziej bezpośredniego kontaktu z muzyką. Jak twierdzą eksperci, taki kontakt z dobrą muzyka nie tylko wspomaga rozwój dziecka, w tym szczególnie zdolności matematyczne, uczy skupienia i koncentracji, ale przede wszystkim rozwija i umacnia więzi z rodzicami.

Najbliższy odcinek Smykofonii w SOK już 9 grudnia, jak zwykle o godz. 15.00 w Galerii DOM. Tym razem spotkanie będzie przebiegało pod hasłem Żegnaj jesieni, witaj zimo! Patron artystycznym smyk fonii jest Orkiestra Sinfonia Varsovia.

J.O. 
Fot. SOK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe