17
2020
2014-10-08

„Muzykalne zwierzaczki” w Galerii DOM


W niedzielne popołudnie 5 października w Sokołowskim Ośrodku Kultury pod hasłem „Na muzykę nigdy nie jest za wcześnie!" dzieci w wieku przedszkolnym i młodsze uczestniczyły w kolejnym koncercie „Smykofonii”.

Tym razem prowadząca Ada Wdziękońska zaprosiła najmłodszych melomanów i ich rodziców do wyczarowanego dźwiękami świata zwierząt.   Okazało się, że odgłosy zwierząt, które słychać w przyrodzie mogą być tematem zabaw i pięknych utworów. Najsłynniejsze muzyczne zwierzaczki  namalował dźwiękami C. Saint-Saens  i to  jego kompozycje zabrzmiały w wykonaniu artystów Smykofonii. Nie zabrakło też utworów Piotra Czajkowskiego, było wspólne śpiewanie, zabawy ruchowe, zagadki i mnóstwo radości płynącej ze wspólnej zabawy z muzyką w tle. Tym razem wystąpili: Mariusz Bulicz – waltornia,  Robert Nalewajka – flet, Adam Mazurek – klarnet, Tomasz Słowikowski – wiolonczela. 
Warto przypomnieć, że bezpośrednią inspiracją „Smykofonii” jest cykl Chamber Tots (Kameralne Maluchy), organizowany przez słynną Wigmore Hall w Londynie. Siłą sprawczą organizacji stałych cykli koncertowych dla najmłodszych jest wiedza o wczesnym rozwoju zdolności muzycznych dzieci, jak również silny trend odbudowujący rodzinne uczestnictwo w muzycznych wydarzeniach. 
 
J.O. 

Więcej zdjęć znajdziecie w naszej galerii.

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Fajna impreza dla maluszków

Ania
2014-10-08 20:48:01
Strona 1/1


Dane kontaktowe