32
2019
2017-02-26

"Muzyka jest lekarstwem dla duszy”


Pod takim hasłem grupa dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Jabłonnie Lackiej spędziła cały dzień doskonaląc swoje umiejętności oraz budując wzajemne relacje.

Uczestnicy rozpoczęli od zabaw i gier integracyjnych. Każdy miał okazję wykazać się swoimi zdolnościami. Wspólnej zabawie towarzyszyły salwy śmiechu. Zgodnie z tytułem motywem przewodnim była muzyka. Uczestnicy mieli możliwość wyrażenia swoich uczuć i emocji za pomocą ruchu. Kolejnym elementem programu były zajęcia muzyczne. Dzieci poznały wiele nietypowych instrumentów, komponowały własne ,,utwory”, wykorzystywały je w prezentacji jaką przedstawiły podczas podsumowania zajęć. Do dyspozycji miały kostiumy, gadżety charakteryzatorskie oraz nagrania muzyczne. Uzupełnieniem tematyki były zajęcia plastyczne. Uczestnicy podzieleni na grupy mieli za zadanie stworzyć obraz wylosowanej przez siebie pory roku. Inspiracją był utwór ,,Cztery pory roku” Vivaldiego. Za pomocą dłoni i farb ( bez użycia pędzli) powstały prace plastyczne obrazujące wyobrażenia dzieci wywołane utworem muzycznym.
W przerwach między kolejnymi zadaniami największą popularnością cieszyły się gry towarzyskie, które sprawiały uczestnikom wiele radości.
Zajęcia przeprowadzone w ramach projektu SRS VI umożliwiły dzieciom doskonałą zabawę połączona z budowaniem własnej wartości oraz pewności siebie. Pokazały, że każdy z uczestników ma zdolności, którymi może się pochwalić.
Zajęcia poprowadziły panie: Marzena Toczyska i Anna Zielińska


 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe