17
2020
2017-06-27

Muzycznie i tanecznie na podsumowanie


W ubiegłym tygodniu scena i Galeria „Dom” Sokołowskiego Ośrodka Kultury należała do grup artystycznych pracujących w placówce. Publiczność szczelnie wypełniająca sale podziwiała roczną pracę dzieci, młodzieży i dorosłych. A było co oklaskiwać. 
W poniedziałkowy wieczór 19 czerwca w 8 grupach wiekowych zaprezentował się  Black Code Dance Studio, czyli ponad setka tancerzy w przedziale wiekowym od 4 do 20 lat, zafascynowanych tańcem Modern Jazz.  Etiudy choreograficzne autorstwa instruktorek – Doroty Koprowskiej i Justyny Orzechowskiej wykonali najmłodsi uczestnicy zajęć, jak również starsze grupy mistrzowskie iraz solistka Julia Zalewska.  Zespół ma na tegorocznym koncie wiele sukcesów. Największą duchową ucztę przygotowała na ten wieczór grupa baletowa, czyli najstarsze tancerki BCDS), od września 2016 r. zdobywające nowe umiejętności w SOK pod okiem Eduarda Bablidze - solisty Narodowego Teatru Opery i Baletu w Gruzji, Teatru Wielkiego w Poznaniu i Państwowej Opera Bałtycka w Gdańsku. Młodzi tancerze  wraz z Aną Kipshidze - solistką Polskiego Baletu Narodowego (Teatr Wielki – Opera Narodowa) , E. Bablidze i Oskarem Świtałą - artystą baletu przedstawili II akt baletu  „Jezioro Łabędzie” do muzyki Piotra Czajkowskiego w choreografii E.  Bablidze.
        We wtorek 20 czerwca o godz. 17: 00 w Galerii „Dom" rozpoczęły się popisy uczniów Ogniska Muzycznego. Podczas koncertu wystąpili uczniowie klas:  skrzypiec Magdaleny Dąbek,  fortepianu i akordeonu Krystyny Kowalewskiej fortepianu Anety Mroczek i  fortepianu Michała Soszki. Wspaniałe popołudnie z muzyką klasyczną dostarczyło wykonawcom, ich rodzinom i wszystkim obecnym wielu dobrych emocji. 
           Środa 21 czerwca to prawdziwy artystyczny maraton - występy rozpoczęły się o 17: 15 i trwały aż do 21.30. Tego dnia zakończenie roku miało kilka grup. Na początku w różnych konfiguracjach zaśpiewały dzieci i młodzież z grup Voci Bambini i Voci Voci, prowadzonych przez Bożenę Kaczmarek. Uzupełnieniem piosenek były popisy tancerzy Hip-Hop Family, których w tym roku trenuje Kamil Brewczuk. Po godz. 19 swoje umiejętności prezentowali młodzi gitarzyści, klawiszowcy, perkusiści i wokaliści, czyli uczniowie koła muzycznego, którzy pracują pod okiem instruktora Michała Ostromeckiego Nie zabrakło występów młodych muzyków z zespołu Sąlepsi wraz z wokalistkami. Na zakończenie zaprezentowała się Manufaktura Dźwięków Band, tym razem w nieco okrojonym składzie - Joanna Banaszkiewicz, Alicja Ostromecka, Gabriela Pliszka-Kraska (śpiew), Michał Ostromecki (instrumenty klawiszowe), Mateusz Doliński (gitary), Grzegorz Janista (gitara basowa), Dominik Skorupka (perkusja).
Wszystkie występy widzowie nagradzali gorącymi oklaskami. Po zakończeniu koncertu każdej z grup był czas na pamiątkowe wspólne fotografie, podziękowania, gratulacje i dyplomy zarówno dla młodych artystów, jak i ich rodziców. Warto dodać, że na co dzień do różnych grup artystycznych Sokołowskiego Ośrodka Kultury w ciągu roku szkolnego uczęszczało ok. 1200 osób.


 
J.O.
 
 
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe