17
2020
2014-04-12

Muzyczne wspomnienia w SUTW


Od hucznego Jubileuszu 10-lecia Sokołowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku minęły już dwa tygodnie, ale sokołowscy seniorzy w ramach świętowania tej wyjątkowej w skali Mazowsza rocznicy w środę 26 marca byli uczestnikami koncertu przygotowanego specjalnie dla nich.

Spotkanie tradycyjnie odbyło się w kameralnym wnętrzu dawnej kawiarni „Niespodzianka”.
Zanim rozpoczął się koncert, zebrani wypełnili kwestionariusz dotyczący odżywiania i preferowanych zakupów, zaprezentowany prze pracownika naukowego SGGW dr Dariusza Włodarka. Niektórym pytania sprawiły trochę kłopotu, ale, jak żartobliwie stwierdziła Alina Simanowicz, każda praca została zaliczona. Dariusz Włodarek będzie gościł na SUTW z wykładem o zdrowym odżywianiu.
Występom przyświecało hasło „Powróćmy jak za dawnych lat". Licznie przybyli słuchacze z przyjemnością wysłuchali popisów młodszego pokolenia. Na początku swój wyjątkowy talent muzyczny zaprezentował Piotr Winceniak, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 1 i Szkoły Muzycznej w Siedlcach. Wykonał on na skrzypcach kilka melodii z towarzyszeniem fortepianu, na którym zagrał Michał Soszka. Następnie stary przebój Reny Rolskiej „Złoty pierścionek” zaśpiewała Ania Niedźwiedź, wnuczka jednej ze słuchaczek. Zebrani gorąco oklaskiwali też występ gwiazdy wieczoru Anny Filipek, która zachwyciła swoimi interpretacjami takich między innymi evergreenów jak tytułowy „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Na moście w Avignon”, „Mój pierwszy bal”. Wykonawczyni akompaniowała Aneta Mroczek.
Sądząc po reakcjach słuchaczy, takie spotkania w ramach SUTW są bardzo potrzebne. Mamy w naszym regionie wielu utalentowanych młodych wykonawców, a współpraca międzypokoleniowa jest korzystna dla obu stron.

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe