43
2019
2018-01-23

Musieli oddać dotacje


 W listopadzie Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera przyznał promesy dla Gminy Sokołów Podlaski i Gminy Sabnie na remont drogi Skibniew – Hilarów. Jedna gmina zdążyła z realizacją inwestycji, druga – musiała zwrócić pieniądze.

22 listopada obie gminy uzyskały promesy na dofinansowanie pochodzące z rezerwy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Środki miału być wykorzystane na remont lub odbudowę obiektów budowlanych (w tym dróg) zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej. Celem inwestycji była droga na trasie Skibniew – Hilarów, która w lutym zeszłego roku została zniszczona podczas roztopów. Warunkiem umowy było wykonanie remontu do końca 2017 r.

Gmina Sokołów Podlaski otrzymała dofinansowanie w wysokości 490 tys. zł. na odcinek drogi o długości 940 m. Dzięki sprawnemu działaniu lokalnych władz udało się podpisać umowę z firmą P.W. WIKRUSZ i położyć nawierzchnię betonową z betonu cementowego na odcinku o długości 440 m. Pozostałą część drogi, czyli odcinek o długości 500 m wyremontowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych "MIKST", kładąc nawierzchnię betonową.

Inaczej sprawy wyglądały w Gminie Sabnie. Krótki termin realizacji i niesprzyjający okres jesienno-zimowy skutecznie zniechęcił wykonawców. Do wyremontowania 1733-metrowego odcinka drogi nie zgłosiła się żadna chętna firma. Dotacja w wysokości 650 tys. zł musiała zostać zwrócona wojewodzie.

Katarzyna Dybowska

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe