15
2020
2012-06-15

MP nr 2 wygrywa!


. Celem konkursu była promocja najciekawszych form aktywności rad rodziców sprzyjających przyjaznej adaptacji dzieci sześcioletnich w szkole oraz wsparcie współpracy między radami rodziców w szkołach i przedszkolach. Konkurs składał się z dwóch modułów: „Sześciolatek w przyjaznej szkole", oraz „Przyjaźnie z przedszkola do szkoły" i dwóch etapów: wojewódzkiego i centralnego.

 

       Rada Rodziców działająca w Miejskim Przedszkolu nr 2  zgłosiła swój projekt w module przeznaczonym dla przedszkolaków. Zgodnie z regulaminem konkursu rada rodziców w formie  sprawozdania opisała działania podejmowane przez rodziców oraz nauczycieli odpowiadając tym samym na pytanie: Jak przedszkole współpracuje ze szkołą, by ułatwić przedszkolakom start w szkole?

 

Na Mazowszu w konkursie „Mam 6 lat” wzięło udział 39 szkół podstawowych i 22 przedszkola. Spośród zgłoszonych na konkurs projektów kapituła konkursu powołana przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty- Karola Semika wyłoniła następujących finalistów mazowsza: W kategorii „Przedszkola”:  Miejskie Przedszkole nr 2 w Sokołowie Podlaskim oraz Gminne Przedszkole w Zespole Szkół w Sterdyni .

Wojewódzkie podsumowanie odbyło się 30 maja 2012 r. w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Zwycięzcą tego etapu ukazało się MP nr 2.

 

To sukces ogólnopolski

Już 4 czerwca 2012 r w Warszawie w Muzeum Porczyńskich odbyła się gala finałowa konkursu, podczas której podsumowano 16 gal regionalnych. W czasie centralnej uroczystości zaszczytny dyplom Laureata na Mazowszu z rąk Pani Minister Edukacji Narodowej- Krystyny Szumilas  odebrało Miejskie Przedszkole nr 2 z Sokołowa Podlaskiego. Dla naszego regionu jest to ważna nagroda, gdyż w konkursie udział wzięli rodzice z 266 przedszkoli i 412 szkół z całej Polski. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybranych zostało 97 finalistów, a spośród nich 32 laureatów. Miejskie Przedszkole nr 2 w Sokołowie Podlaskim obok  przedszkoli z dużych aglomeracji: Gdańska, Krakowa, Wrocławia, Opola, Olsztyna, Poznania, Białegostoku, Szczecina i innych - znalazło się w gronie laureatów.

Nagrody, które otrzymaliśmy w finale wojewódzkim oraz ogólnopolskim są dla nas Rodziców ogromnym wyróżnieniem! Serdecznie dziękujemy za pomoc w opracowaniu sprawozdania, za merytoryczne wsparcie oraz okazywane serce każdego dnia. Tego sukcesu nie byłoby bez kadry z Miejskiego Przedszkola nr 2-  życzliwej i zaangażowanej oraz otwartej na potrzeby naszych pociech.  Jesteśmy też świadomi tego, że bez życzliwości oraz wsparcia ze strony Pani dyrektor – Urszuli Marcinkowskiej jak też całej kadry pedagogicznej oraz personelu przedszkola nie odnieślibyśmy tak wielkiego sukcesu. – twierdzą szczęśliwi reprezentanci Rady Rodziców.

Jest to ogromne wyróżnienie, promocja i nobilitacja zarówno dla  Przedszkola nr 2 , jak również dla miasta Sokołowa Podlaskiego oraz wielka radość dla przedszkolaków, gdyż już 5 czerwca 2012 r. dotarła do nich do przedszkola niezwykła, ogromna i cenna przesyłka – prezent od Ministra Edukacji Narodowej !

Dyplom LAUREATA na Mazowszu zobowiązuje, jest ogromnym wyróżnieniem oraz podsumowaniem dotychczasowej pracy, to znak, że te działania, które wspólnie z Radą Pedagogiczna i Radą Rodziców podejmujemy są bardzo dobre, ułatwiają  adaptację dzieci sześcioletnich w szkole - przynoszą im radość, pozwalają osiągać sukcesy! Mamy więc powód do dumy i radości! – dodaje wzruszona dyrektor przedszkola Urszula Marcinkowska.

 

Oprac. JF

  

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe