17
2020
2016-04-03

Można składać deklaracje


Do 15 kwietnia mieszkańcy gminy Sabnie mogą składać wnioski w sprawie OZE. 

Gmina Sabnie rozpoczęła przygotowania do pozyskania środków zewnętrznych na inwestycje proekologiczne. Dofinansowanie obejmuje instalacje na obiektach prywatnych (mowa o ogniwach fotowoltaicznych, kolektorach słonecznych, a także pompach ciepła). 
Poziom dofinansowania wynosi aż 80%. W przypadku zlokalizowania instalacji OZE (fotowoltaika, solary) na dachach bądź elewacji budynków mieszkalnych, VAT wynosi 8%. W przypadku zlokalizowania instalacji OZE (solary, fotowoltaika) na dachach budynków gospodarczych bądź gruncie, VAT wynosi 23%.
 
Mieszkańcy, którzy chcą wziąć udział w projekcie, już mogą składać deklaracje. Są one dostępne na stronie internetowej www.sabnie.pl oraz w Urzędzie Gminy w pokojach nr 7 i 9.
 
Mieszkaniec, który wypełni ankietę wyrażającą chęć udziału w projekcie, powinien uiścić opłatę za wykonanie inspekcji terenowej, pozwalającej określić rodzaj i moc instalacji OZE. Dla instalacji solarnej wynosi ona  110,70 zł, dla instalacji fotowoltaicznej – 190,65 zł, natomiast dla pompy ciepła – 246,00 zł. Wpłatę należy dokonać do 15 kwietnia.
 
Urzędnicy zachęcają do udział u w projekcie. - Dzięki tym inwestycjom mieszkańcy będą płacić mniej za prąd i ciepło. Poza tym należy pamiętać o ochronie środowiska - podkreślają.  
 
Za przygotowanie i wdrożenie projektu odpowiedzialna będzie gmina. 

Więcej informacji na stronie www.sabnie.pl

KW

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Wójt nie potrafi rozwiązać problemu wysypiska za płotem sąsiada A tuuuuu taki skok technologiczny !!!!

OnWIE Że go LUBIĘ
2016-04-09 14:25:54
Strona 1/1


Dane kontaktowe