17
2020
2014-04-28

Most otwarty, wojewoda nagrodzony


Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski coraz częściej przyjeżdża do Kosowa. Władze samorządowe postanowiły uhonorować go szczególną nagrodą!
Nagrodę Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki wręczono już osiem razy, za każdym razem był to zasłużony mieszkaniec gminy. Przyznano ją między innymi obecnej v-ce burmistrz Longinie Oleszczuk, która będąc jeszcze dyrektorem przedszkola wprowadziła wiele ciekawych pomysłów i innowacji. Polityk rządowy jest pierwszą osobą któremu władze postanowiły taką nagrodę przyznać. Dlaczego akurat wojewodzie?
 
Bo sobie zasłużył...
- Pan wojewoda w pełni zasłużył na tę nagrodę. Często gości na naszym terenie, dużo robi, dba o naszych mieszkańców - argumentuje burmistrz Kosowa Jan Słomiak
- Dzięki panu wojewodzie udało nam się wiele zrealizować. Jego przychylność i zaangażowanie przyczyniły się do tego, że droga wojewódzka nr 627 z Kosowa do Treblinki zostanie przebudowana - dodaje Przewodniczący Rady Stanisław Kuziak. 
Taką nagrodę wręczono wojewodzie w poniedziałek, 28 kwietnia. Jacek Kozłowski był gościem sesji w Kosowie [...]
 
Jest jeden, będzie drugi
Po wręczeniu nagrody część uczestników sesji pojechało do miejscowości Krupy. Odbyło się tam otwarcie nowo wybudowanego mostu na rzece Kosówka. Ogólny koszt inwestycji sięga blisko 700 tysięcy, z czego pół miliona stanowi promesę od wojewody [...]
Jak mówił burmistrz Kosowa, w planie jest przebudowa kolejnego mostu na rzece Kosówka - tym razem w miejscowości Jakubiki. Na ten cel  wojewoda również przyznał promesę w wysokości 1 mln 300 tys. 
 
Więcej w wydaniu papierowym za tydzień. 

Tekst i zdjęcia: KAMIL WASZCZUK


 

« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

a w drogach dziury trudno przejechać a oni się odznaczają i nagradzają cy niema na to patologię jak es zarazy

gniewny
2014-05-07 20:42:11

Już przekwitła.

as
2014-05-05 11:06:35

Będzie miała na podpaski.

KL
2014-05-01 18:05:09
Strona 1/1


Dane kontaktowe