7
2019
2018-06-26

„Moje marzenia” w Sterdyni


W niedzielne popołudnie 17 czerwca 2018 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sterdyni odbyło się pełne wzruszeń spotkanie z wierszami Marianny Bakońskiej. Okazją do wydarzenia było wydanie tomiku „Moje marzenia” - trzeciego zbioru wierszy autorki.

Organizatorami spotkania byli: Zespół Szkół, Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Sterdyńskiej, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Gminna Biblioteka Publiczna. Zebranych powitał Mieczysław Szymański, prezes TMZS, który podziękował też wszystkim, dzięki którym tomik mógł się ukazać.

Postać Marianny Bakońskiej przybliżyła Teresa Styś, polonistka z ZS w Sterdyni i autorka wstępu, w którym napisała między innymi: „Marianna Bakońska swoje życie związała z Chądzyniem (…) Przed laty współorganizowała tu życie kulturalne, pisała scenariusze komedyjek, z powodzeniem wystawianych dla mieszkańców Chądzynia i okolicznych wiosek. Przygotowywała tradycyjne Herody, przez 10 lat prowadziła punkt biblioteczny. Z Jej udziałem mieszkańcy wsi wyplatali wieńce dożynkowe i palmy wielkanocne (…). Potwierdzeniem Jej aktywności i kreatywności są dziesiątki nagród literackich, dyplomów i podziękowań za udział w życiu kulturalnym regionu. (…). Autorka swoją twórczością towarzyszy bliskim i znajomym w czas codziennej pracy i w radosnych okolicznościach rocznic i świt. Matczynym ciepłem obdarza ludzi i miejsca, w których zachwyca się urodą każdej pory roku i czy to jest miłość do najbliższych, czy do zakątka ziemi, czy też wierność Bogu i przywiązanie do wiary – czuje się, że uczucia wyrażone są szczerze i prawdziwie, prosto z serca.”

Wiersze z tomiku zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół w Sterdyni. Nie zabrakło odpowiedniej oprawy muzycznej. Spotkanie uświetnił też zespół RetroStars w składzie: Elżbieta Słoniewska(Kosów Lacki), Teresa Bartczak (Sokołów Podlaski), Krysiak (Sterdyń) i Tadeusz Zawistowski (Ceranów), którzy przypomnieli przeboje z dawnych lat.

Autorka, szczerze wzruszona dziękowała za wydanie zbioru i zorganizowanie promocji. Były życzenia, gratulacje, kwiaty i życzenia od Wójt Grażyny Sikorskiej, która dziękowała za promocję gminy strofami poezji, od władz TMZS i innych życzliwych osób. Nie zabrakło spotkania przy tradycyjnej herbatce. Można też było otrzymać książkę z osobistą dedykacją autorki.
 

J.O.  

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe