17
2020
2018-12-05

„MOJA BIAŁO-CZERWONA” w Zembrowie


Prawie 800 prac z całej Polski wpłynęło na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym „MOJA BIAŁO-CZERWONA”, którego organizatorką była Alina Goworek, nauczycielka Przedszkola w Zembrowie.

Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w sali gimnastycznej przy przedszkolu. Tam udało się wyeksponować wszystkie prace. Komisji w składzie: Katarzyna Pankiewicz, Anna Siemieniuk, Jadwiga Ostromecka, Justyna Lesiuk, Piotr Ireneusz Wyszyński, niełatwo było wybrać te najlepsze. Ostatecznie postanowiono nagrodzić nie troje, jak zapowiadano w regulaminie, ale czternaścioro dzieci. I miejsce przyznano Zuzannie Chabasińskiej z Wrocławia i Justynie Nawara z Nowego Targu, II miejsce Hani Kowalewskiej ze Szczecinka i Magdalenie Kowalewskiej z Czermna, III miejsce - Nikoli Szewczyk z Sośni i Agnieszce Dziembie z Warszawy. Wśród wyróżnionych znalazła się praca Aleksandry Skibniewskiej z Miejskiego Przedszkola nr 4 „Leśna Kraina” w Sokołowie Podlaskim.

Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci rozbudzanie twórczej inwencji dziecka i kreatywności, kształtowanie umiejętności wypowiadania się za pomocą różnych technik plastycznych. Wszystkie prace były piękne, wykonane z sercem i zaangażowanie, dostrzec w nich można było wiele głębszych treści i przemyśleń związanych z hasłem „MOJA BIAŁO-CZERWONA”.

J.O.  

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe