2
2020
2019-05-21

„Mój przyjaciel – Anioł Stróż”


We wtorek 14 maja 2019 r. w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie i podsumowanie VI edycji konkursu diecezjalnego "Mój przyjaciel Anioł Stróż". Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży szkół specjalnych z terenu diecezji drohiczyńskiej.

Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ padł kolejny rekord, jeśli chodzi o liczbę nadesłanych zgłoszeń. Uczniowie 15 placówek z terenu trzech województw: mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego przesłali w sumie 136 prac. Były to rysunki, wyklejanki, rzeźby, a także prace literackie. Ogromne zaangażowanie młodzieży zostało docenione przez konkursowe Jury, które przyznało wspaniałe nagrody i wyróżnienia.

Wyniki konkursu:

KATEGORIA I
1.Michał Syrytczyk - Zespół Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej
1.Adam Tymiński - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie
2.Weronika Miazio - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Siedlcach
2.Oliwia Usik - Zespół Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej
3.Bartosz Rzymowski - Zespół Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej
3.Tobiasz Frączak - Zespół Oświatowy w Grochowie

Wyróżnienia:
1. Julia Piekarska - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Międzyrzecu Podlaskim
2.Piotr Maćkowiak - Zespół Szkół Specjalnych im. J. P. II w Sokołowie Podlaskim
3.Tomasz Dąb - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Hajnówce
4.Zuzanna Piskórz - Zespół Szkół Specjalnych w Siemiatyczach
5.Katarzyna Syrytczyk - Zespół Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej

KATEGORIA II
1.Renata Kowieska - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Międzyrzecu Podlaskim
1.Aleksandra Lendzioszek - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zuzeli
2.Żaneta Charyton - Zespół Szkół Specjalnych w Siemiatyczach
2.Hubert Dziewulak - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Siedlcach
3.Michał Radziszewski - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Hajnówce
3.Weronika Gałązka - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Baczkowie

Wyróżnienia:
1.Kacper Niewiński - Szkoła Podstawowa nr 5 w Bielsku Podlaskim
2. Karolina Szaniawska - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Międzyrzecu Podlaskim
3.Weronika Mrozik - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Siedlcach
4.Kamil Słowik - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zuzeli
5.Dorota Mikinnik - Zespół Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej

KATEGORIA III
1.Ewelina Soćko - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Siedlcach
2.Ewa Szajko - Zespół Szkół Specjalnych im. J. P. II w Sokołowie Podlaskim
2.Bartosz Chmielak - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Siedlcach
3.Krzysztof Kucewicz - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Łosicach
3.Maria Oniszk - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie

KATEGORIA IV
1.Damian Koziulko - Zespół Szkół Specjalnych w Siemiatyczach
1.Weronika Dudzińska - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Międzyrzecu Podlaskim
2.Karolina Siemionek - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Międzyrzecu Podlaskim

2.Mateusz Andrzejewski- Zespół Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej
3.Mateusz Kosiński - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Łosicach
3.Patrycja Bogucka - Zespół Szkół Specjalnych im. J. P. II w Sokołowie Podlaskim
3.Wiktoria Panas - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dęblinie

Wyróżnienia:
1.Jakub Rzepa - Zespół Szkół Specjalnych w Siemiatyczach
2.Bartłomiej Warecki - Publiczna Szkoła Podstawowa w Drażniewie
3.Damian Michałowski - Zespół Szkół Specjalnych im. J. P. II w Sokołowie Podlaskim
4.Monika Kapusta - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Baczkowie
5.Krystian Adamczyk - Zespół Szkół Specjalnych w Siemiatyczach
6.Marcin Siemierzewicz - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dęblinie
7.Monika Jurczak - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Siedlcach
8.Mateusz Przesmycki- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim
9.Anita Kunc - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim
10.Karolina Skolimowska - Zespół Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej

KATEGORIA V
1.Anna Niemierka - Zespół Szkół Specjalnych im. J. P. II w Sokołowie Podlaskim
2.Piotr Jarząbek - Zespół Szkół Specjalnych im. J. P. II w Sokołowie Podlaskim
3.Katarzyna Gorczyca - Zespół Szkół Specjalnych im. J. P. II w Sokołowie Podlaskim

Wyróżnienia:
1.Kinga Kalicka- Zespół Szkół Specjalnych im. J. P. II w Sokołowie Podlaskim 

Nagrody w konkursie ufundował Powiat Sokołowski, zaś nagrody specjalne - Senator Waldemar Kraska i ks. Krzysztof Mielnicki. Nagrody Specjalne Senatora RP Waldemara Kraski otrzymały: Iza Strzelec ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Siedlcach oraz Weronika Falkowska z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach, zaś Nagrodę Specjalną Dyrektora Wydziału Katechezy
i Szkolnictwa Katolickiego Krzysztofa Mielnickiego otrzymała Aleksandra Sidorczuk ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego
w Międzyrzecu Podlaskim.

Uroczystość wręczenia nagród poprowadzili: Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim Beata Biernat oraz ks. kan. dr Krzysztof Mielnicki Dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Diecezji Drohiczyńskiej.

Organizatorami Konkursu był Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim, Wydział Katechezy Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Fundacja MATER. Osobami odpowiedzialnymi za przebieg konkursu były Dyrektor ZSS Beata Biernat oraz katechetki: Urszula Krzymowska i Grażyna Jarosz.

Patronat honorowy nad Konkursem objęli: Biskup Drohiczyński ks. prof. dr hab. Tadeusz Pikus, Senator RP Waldemar Kraska, Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska, Podlaski Kurator Oświaty Beata Pietruszka, Starosta Powiatu Sokołowskiego Elżbieta Sadowska, Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie Collegium Joanneum oraz Parafia św. Jana Bosko w Sokołowie Podlaskim.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus, Dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego ks. kan. dr Krzysztof Mielnicki, Dyrektor Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej ks. Marcin Gołębiewski, przedstawiciel Parafii Św. Jana Bosko w Sokołowie Podlaskim ks. Leszek Ruciński, Senator RP Waldemar Kraska, Dyrektor Siedleckiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie Adam Skup, Przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego Jacek Odziemczyk, Dyrektor Biura Senatora RP Waldemara Kraski Joanna Malinowska oraz Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim Beata Biernat.

Podczas uroczystości uczniowie ZSS przedstawili wzruszający spektakl pantomimiczny, w którym ukazali rolę i znaczenie Anioła Stróża w życiu człowieka. Młodych aktorów przygotowali ich nauczyciele: Grzegorz Nowotniak, Dorota Prokopczuk, Aneta Nowotniak, Renata Krasowska i Małgorzata Dąbrowiecka.

Na zakończenie wydarzenia Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus oraz Senator RP Waldemar Kraska pogratulowali młodzieży zaangażowania ogromnego talentu. Następnie organizatorom konkursu, patronom honorowym i fundatorom nagród wręczono upominki – wybrane prace konkursowe, a wszystkich przybyłych zaproszono na obiad i słodki poczęstunek.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

www.wiescisokolowskie.pl/galeria/240,konkurs-moj-przyjaciel-aniol-stroz.html


Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1






Dane kontaktowe