6
2020
2012-11-16

Modlitwa za Ojczyznę i Koncert Galowy w Sterdyni


Tradycyjny charakter miały obchody Narodowego Święta Niepodległości w Sterdyni. Rozpoczęły się one o godzinie Mszą Świętą w kościele św. Anny.
W kazaniu Ks. dr Wodzisław Szczepanik odwołując się do  nauczania Jana Pawła II skierował do wiernych ważne słowa o patriotyzmie.
Przy pomniku poświęconym żołnierzom AK delegacje różnych lokalnych środowisk złożyły wiązanki kwiatów, a orkiestra odegrała „Rotę”. Wartę przy pomniku pełnili sterdyńscy harcerze. Stamtąd w uroczystym przemarszu, z orkiestrą dętą, zebrani przeszli do budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie odbyła się dalsza część obchodów. Okolicznościowe wystąpienie do zgromadzonych skierował Wójt Gminy Sterdyń Czesław Marian Zalewski. Następnie rozpoczął się montaż słowno - muzyczny, w którym zaśpiewali laureaci  IV Konkursu Piosenki Patriotycznej Południowego Podlasia i Mazowsza: zespół Cuncti Simus Concanentes z Zespołu Szkół w Skrzeszewie, Mateusz Kawalec ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Bogutach-Piankach, schola „STOKROTKI” ze Szkoły Podstawowej w Sterdyni, zespół PROMYK ze Szkoły Podstawowej w Łazowie, zespół BIEDRONECZKI z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Sokołowie Podlaskim. Uczniowie Zespołu Szkół w Sterdyni przedstawili wiersze o tematyce patriotycznej i rys historyczny wydarzeń, które 94 lata temu doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości,. Na zakończenie programu artystycznego utwór o wymownym tytule „Nadzieja” pięknie zaśpiewała Angelika Marczuk. Wszystkich, szczególnie najmłodszych wykonawców, bardzo gorąco oklaskiwała licznie zgromadzona publiczność. Na zakończenie spotkania wszyscy mogli posilić się grochówką.
Sportową imprezą towarzyszącą głównym uroczystościom był V Bieg Niepodległościowy ulicami Sterdyni. Jego zwycięzcami  zostali Michał Kalicki i Natalia Palka. Otrzymali oni puchary od organizatorów obchodów, którymi byli Towarzystwo Miłośników Ziemi Sterdyńskiej i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni.

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe