42
2019
2015-05-23

Modernizują system ciepłowniczy


Prawie rok temu sokołowski PUIK zabrał się za modernizację systemu ciepłowniczego w mieście. Radni pytali na ostatniej sesji o postępy w realizowanej inwestycji.

Odpowiedzi udzielił prezes sokołowskiego PUIK-u, Maciej Wąż. Jak mówił, wszystkie prace przebiegają zgodnie z planem.
 
- Do końca maja musimy wykonać wartość projektu, która jest finansowana z pożyczki Jessica (10,5 mln - red.); potem zajmiemy się wykonywaniem prac ze środków własnych - wyjaśniał prezes.
 
Projekt, który jest obecnie realizowany przez PUIK, obejmuje 4 zadania: budowę bloku kogeneracji w oparciu o spalanie gazu ziemnego, termomodernizację budynku kotłowni, zwiększenie efektywności energetycznej kotłów węglowych i obiegów grzewczych oraz przebudowę istniejącej sieci cieplnej.

Całość projektu opiewa na kwotę ponad 13 mln złotych. 10,5 mln pochodzi z pożyczki Jessica, a pozostałą część finansuje miejskie przedsiębiorstwo.

Pożyczkę będzie trzeba oczywiście zwrócić, ale warunki spłaty są wręcz idealne. Okres spłaty pożyczki to aż 20 lat, a oprocentowanie w skali roku wynosi zaledwie 0,5%.  Sokołowski PUIK rocznie uzyskuje przychody na kwotę blisko 20 mln, więc rata spłaty nie będzie wielkim obciążeniem dla przedsiębiorstwa.
 
KW

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Kasy z UE się na to nie dało wziąć żadnej? Chyba komuś się nie chciało ruszyć.

Drops
2015-05-24 16:41:03

Oszuści!!. Już zaplanowana jest podwyżka co o ok. 15%. To jest w dokumentach wspólnot mieszkaniowych na rok 2015. Ludzie otwórzcie oczy.

popo
2015-05-24 13:34:48
Strona 1/1


Dane kontaktowe