17
2020
2018-12-04

Młodzieżowe Zawody Strzeleckie na 100-lecie Niepodległości


Na strzelnicy klubu strzeleckiego „SOKÓŁ” w Sokołowie Podlaskim w dniu 28 listopada 2018 roku odbyły się zawody strzeleckie dla szkół z terenu powiatu sokołowskiego. Zawodnicy brali udział drużynowo i indywidualnie w dwóch konkurencjach strzeleckich: karabin sportowy i pistolet.

Drużynowo zawody odbyły się z karabinka sportowego, z którego chłopcy i dziewczęta rywalizowali indywidualnie, natomiast z pistoletu zawody odbywały się tylko indywidualnie dla dziewcząt i chłopców. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i wzięło w niej udział 52 osoby w karabinku i 40 osób w pistolecie. Gospodarzem zawodów z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę był prezes klubu „SOKÓŁ” Piotr Adamczuk, który zapewnił uczestnikom ciepłe napoje, herbatę, kawę i ciastka. Zawodników przygotowywali nauczyciele uczący w szkołach: Liceum Ogólnokształcące-Justyna Bujalska, Zespół Szkół Nr 1- Mieczysław Bogaj, Zespół Szkół Salezjańskich – Kazimierz Zdzichowski, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego - Andrzej Sulikowski. W zawodach pierwszy raz wzięli udział także uczniowie Zespołu Szkół w Sterdyni.

Sędziami zawodów byli: sędzia główny - Adam Elbich, sędzia stanowiskowy - Józef Osipiak (wieloletni gospodarz obiektu klubu), sędzia tarczowy-Mieczysław Bogaj. Zwycięzcy zawodów otrzymali dyplomy, puchary i specjalnie przygotowane z okazji tych zawodów pamiątkowe medale. Zawody odbywały się pod patronatem Starosty Sokołowskiego pani Elżbiety Sadowskiej. W jej imieniu nagrody wręczał Przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego pan Jacek Odziemczyk, który w kilku zdaniach przybliżył młodzieży zarys historyczny 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Miłośnik historii ziemi sokołowskiej przypomniał młodzieży , że przed stu laty młodzi ludzie w wieku uczestników zawodów brali czynny udział w zrywie niepodległościowym, a za chwilę w wojnie polsko-bolszewickiej.

Wyniki zawodów:

Drużynowo:

1.Zespół Szkół Nr 1-123 pkt (Dominik Sadowy, Karolina Solczak, Krystian Tarkowski)

2.Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące - 119 pkt (Karolina Leszczyńska, Marcin Lipiński, Mateusz Szykuć)

3.Ex aequo - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego -112 pkt (Jakub Moch, Rafał Jurczak, Bartłomiej Kaliszuk) i Liceum Ogólnokształcące-112 pkt (Mateusz Chechłowski, Paulina Gryz, Natalia Benedykciuk)

Karabin

Dziewczęta
1.Karolina Leszczyńska SLO - 50 pkt
2.Natalia Benedykciuk LO - 44 pkt
3.Agata Skwierczyńska LO - 40 pkt

Chłopcy
1.Paweł Borysiak Salezjańska Szkoła Podstawowa - 55 pkt
2.Patryk Wronka ZS Nr1 - 52 pkt
3.Jakub Moch ZSCKR - 50 pkt

Pistolet

Dziewczęta
1.Paulina Maliszewska LO - 64 pkt
2.Agata Skwierczyńska LO - 62 pkt
3.Paulina Gryz LO - 54 pkt

Chłopcy
1.Mateusz Jurczak ZS Nr1 - 71 pkt
2.Maciej Sadokierski LO - 68 pkt
3.Krystian Tarkowski ZSNr1 - 67 pkt


Juliusz Nowicki 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe