32
2019
2017-03-27

„Młodzież zapobiega pożarom”


15 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim odbyły się eliminacje powiatowe 39 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Współorganizatorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa PSP oraz Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sokołowie Podl.
Głównym celem turnieju jest popularyzacja przepisów o bezpieczeństwie, w tym kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ekologii, ratownictwa oraz ochrony ludności. W zmaganiach powiatowych udział wzięło 19 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych, którzy wcześniej wywalczyli prawo startu na szczeblu powiatu podczas eliminacji szkolnych. Zabrakło przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych.

Do etapu wojewódzkiego awansowali zwycięzcy z poszczególnych grup wiekowych: Maria Golatowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokołowie Podlaskim i Arleta Kulikowska z Publicznego Gimnazjum w Sterdyni.
Nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Powiat Sokołowski oraz dyplomami wyróżnieni zostali: Sylwia Stelęgowska (NSP w Kożuchowie), Aleksander Cieciera (PSP w Repkach), Kornelia Kulikowska (PSP w Sterdyni), Dominik Bogucki (SP w Zembrowie) oraz Ewa Banasiuk (PSP w Skibniewie), Mateusz Bieliński•(PSP w Ceranowie), Sebastian Tymiński (PG nr 2 w Skibniewie), Krzysztof Floryszczyk (PG w Repkach), Maciej Jóźwiak (PG w Sterdyni), Sebastian Wierzbicki (PG w Kosowie Lackim), Dominika Zawadzka (PG nr 2 w Skibniewie).

J.O.


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe