42
2019
2018-05-15

Młodzież z „Szóstki” na Łotwie


W dniach 23 - 26 kwietnia 2018 r. młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 6 wraz z opiekunami po raz kolejny wyjechała do partnerskiego miasta Jekabpils na Łotwie.

Po serdecznym i ciepłym powitaniu uczniowie zakwaterowani zostali w domach łotewskich rodzin. Drugi dzień spędzili w zaprzyjaźnionym Jekabpils. Po oficjalnym powitaniu przez Dyrektora Valsts Gimnazija uczestniczyli w lekcji prowadzonej przez łotewską nauczycielkę oraz obejrzeli występ zespołu ludowego. Po południu złożyli wizytę Pani Vice Mer w Urzędzie Miasta Jekabpils.

Wielkie emocje wzbudziło spotkanie z Panem Rihardsem Barkovskis ze Stowarzyszenia Polaków na Łotwie „Rodacy” oraz z certyfikowaną zielarką Panią Maiją.

Trzeci dzień wymiany młodzież spędziła w Rydze. W stolicy uczniowie świetnie bawili się w Parku Trampolin i Muzeum Iluzji. Miasto zachwyciło zwiedzających zarówno zabytkami, jak i nowoczesną architekturą.

Nasi łotewscy przyjaciele okazali młodzieży i opiekunom wiele serdeczności i gościnności. Mamy nadzieję, że nawiązane podczas wyjazdu przyjaźnie przetrwają próbę czasu.

Wymiana młodzieży sprzyja nawiązywaniu kontaktów, poznawaniu kultury i obyczajów innych narodów, uświadamia jak wielkie znaczenie ma znajomość języków obcych. Uczy zarówno współpracy, jak i samodzielności. Sprzyja rozwijaniu kreatywności.

Wymiana młodzieży to wspaniałe i niezapomniane doświadczenie i mamy nadzieję, że w przyszłości będzie kontynuowana.
 Info / Fot. SP Nr 6 w Sokołowie Podlaskim 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe