17
2020
2017-11-09

Młodzi duchem, pełni radości i wigoru


 O tym, że tacy są seniorzy, mogli przekonać się widzowie obecni podczas XII Mazowieckiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów „Węgrowskie Barwy Jesieni”. Prezentacje odbywały się w sobotę i niedzielę 21 - 22 października w Węgrowskim Ośrodka Kultury.

Do udziału w kategoriach: występ kabaretowy / monolog, soliści i duety, spektakl teatralny, zespoły ludowe, chóry i zespoły zgłosiło się 47 podmiotów artystycznych z wielu rejonów Mazowsza. Na scenie nie zabrakło seniorów z naszego powiatu, w tym grup doskonalących swoje talenty w Sokołowskim Ośrodku Kultury - „RETRO STARS” „SENIORYNKI” i „ZŁOTE LATA”, zespołu „JABŁONIACY” z GOK w Jabłonnie Lackiej oraz solistów. Konkurencja była duża - wszystkie prezentacje przygotowane na wysokim poziomie i wykonane z ogromnym zaangażowaniem.

Podsumowanie konkursu – ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, koncert laureatów - odbyło się w Węgrowskim Ośrodku Kultury w niedzielne przedpołudnie podczas Gali Finałowej. Obecny na uroczystości Leszek Redosz - Zastępca Burmistrza Miasta Węgrowa podziękował seniorom za obecność, radość i niezwykłą energię. Podkreślił też, że ich zaangażowanie powinno być przykładem, jak powinno korzystać się z życia. Komisja w składzie: Krystyna Paczuska – wieloletnia dyrektor MOK w Siedlcach, założycielka Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku; Tomasz Markiewicz – dziennikarz muzyczny, wokalista, konferansjer, juror przeglądów wokalnych, pisarz; Tomasz Gronowski - kapelmistrz Miejskiej Orkiestry Dętej z Węgrowa i Siedleckiej Orkiestry Kolejowej, muzyk ZPiT „Chodowiacy” i „Teatru ES” doceniła i „naszych” seniorów. W kategorii soliści i duety III miejsce zajął Tadeusz Zawistowski z Sokołowa Podlaskiego, w grupie zespoły ludowe II miejsce zajęli „Jabłoniacy”, w grupie chóry i zespoły wyróżnienie przyznano „Seniorynkom”.

J.O. / Fot. WOK
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe