25
2022
2022-08-02

Mistrzostwa Polski w Sokołowie Podlaskim


Za niecałe trzy miesiące oczy całej ciężarowej Polski zwrócone będą na Sokołów Podlaski. Podczas trzydniowych zawodów wystartuje około 250 młodzików i młodziczek zauroczonych podnoszeniem ciężarów.

Ludowy Miejsko-Powiatowy Klub Podnoszenia Ciężarów jako główny organizator tych zawodów chce, aby to zauroczenie przerodziło się w miłość. Na pomoście w Sokołowie Podlaskim wystąpią medaliści Mistrzostw Europy, Mistrzostwie Polski i liczymy że przyszli medaliści Mistrzostw Świata oraz olimpijczycy. Zaproszeni na zawody zostali również przedstawiciele rządu Rzeczypospolitej Polskiej z Ministrem Sportu Kamilem Bortniczukiem, Wiceministrem Sportu Arkadiuszem Czartoryskim, Posłem do Parlamentu Europejskiego Adamem Bielanem, Wiceministrem Zdrowia Waldemarem Kraską. Chcemy dołożyć wszelkich starań, aby pokazać, zarówno przedstawicielom rządu, jak i przedstawicielom Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, że w Sokołowie Podlaskim można zrobić profesjonalne zawody, pokazać nasze miasto, jak i okolice z jak najlepszej strony. W końcu sport od dawna jest powodem do chluby. Podnoszenie ciężarów ma w Polsce ogromne tradycje, w medalowej tabeli wszech czasów, obok lekkoatletyki i boksu jest najbardziej medalodajną dyscypliną olimpijską dla Polski. Sokołowskie ciężary również mają duże tradycje. Medale na mistrzostwach Świata i Europy zdobywali między innymi Tomasz Wcisłak (Mistrz Europy do lat 16), Eliza Wcisłak (wicemistrzyni do lat 17, brązowa medalistka mistrzostw Europu do lat 20). Największy sukces jak do tej pory osiągnął Jarosław Samoraj (medale mistrzostw Świata i Europy w tym tytuł Mistrza Świata Juniorów z Kazania z 2014). Obecnie do tych sukcesów nawiązuje Julia Machniewska. Julka jest bardzo młodą, ale niezwykle utalentowaną i pewną siebie zawodniczką. Mimo krótkiego stażu treningowego w ubiegłym roku zdobyła srebrny medal na mistrzostwach Polski do lat 15 w Ciechanowie. W 2022 r. została Mistrzynią Krajowego Zrzeszenia LZS.

Julia 17 sierpnia wystartuje na Mistrzostwach Europy do lat 15, gdzie walczyć będzie o medale wśród najlepszych europejskich sztangistek. Tak więc po 8 latach przerwy zawodniczka z Sokołowa wraca na międzynarodowy czempionat. I nie jest tam bez szans! 

Było o historii klubu, teraz czas na teraźniejszość. Mistrzostwa Polski odbędą się w dniach 21-23 października 2022 r. w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim. Uroczyste otwarcie zaplanowano na 21 października o godz. 13.00. Pierwsze starty ruszą już od godziny 9.00. Zawodnicy i zawodniczki wystartują w łącznie 20 kategoriach (10 męskich i 10 damskich). Tak więc z Sokołowa w niedzielę 23 października wyjedzie 20 nowych Mistrzów i Mistrzyń Polski. 

Ogromne podziękowania należą się przede wszystkim Michałowi Gregorczykowi Prezesowi i trenerowi LMPKPC Sokołów Podlaski oraz Pawłowi Kowalczykowi – Radnemu Województwa Łódzkiego, byłemu sztangiście z Sokołowa. Mimo początkowych wahań stwierdzili, że w Sokołowie można zrobić zawody, jakich środowisko ciężarowe dawno nie widziało. Zachęcamy do współpracy przy tych zawodach. Mistrzostwa Polski to świetna forma reklamy. Wszak sport i sponsoring od zawsze szły ze sobą w parze.

Juliusz Nowicki

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe