17
2020
2020-11-10

Mistrzostwa Polski Masters


W weekend 24 i 25 października br. na torze kolarskim Arena Pruszków odbyły się otwarte Mistrzostwa Polski Masters w konkurencjach torowych.

Ogółem udział wzięło około 50 zawodników w tym jeden Francuz, jeden Niemiec i jeden Holender, w prawie wszystkich kategoriach wiekowych w dziewięciu konkurencjach:

Scratch
Sprint Drużynowy
Sprint
Wyścig Eliminacyjny
Wyścig indywidualny na dochodzenie
Keirin
Wyścig Punktowy
1km/500m ze startu zatrzymanego
Wyścig drużynowy na dochodzenie

W Mistrzostwach Polski w Pruszkowie udział wzięło dwóch zawodników Sokołowskiego Towarzystwa Cyklistów - prezes STC Sylwester Prętczyński oraz Piotr Bugała. Obaj startowali w kategorii M 40 B. Sylwester Prętczyński wystartował w wyścigu indywidualnym na dochodzenie na dystansie 3 km i z wynikiem 4:13,883 zdobył srebrny medal oraz tytuł pierwszego wicemistrza Polski na rok 2020. Piotr Bugała w tym samym wyścigu z 4:03,111 zdobył złoty medal i tytuł MP na rok 2020. Piotrek ponadto wywalczył jeszcze tytuł MP w scratchu na 40 okrążeń i w wyścigu eliminacyjnym. Podsumowując, STC na MP zdobyło 3 złote i jeden srebrny medal co niewątpliwie jest dużym sukcesem i zobowiązuje zawodników do jeszcze większej pracy aby dumnie reprezentować barwy naszego klubu i miasta.

Info. i Fot. Juliusz Nowicki


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe