17
2020
2011-11-04

Mistrz Ruchu Drogowego wyłoniony!


Licznie przybyłych gości powitała pani dyrektor Anna Chmiel. Po powitaniach i uroczystym odsłonięciu tablicy „Widoczne dzieciaki” nadszedł czas na część artystyczną. Dzieci bardzo zaangażowały się w ten projekt. Przygotowały przedstawienie o piesku, który uczył się prawidłowo poruszać po drodze. Po zakończonym przedstawieniu został wyłoniony zwycięzca konkursu plastycznego pt. „Jestem widoczny – jestem bezpieczny.” W kategorii klas I – III zwyciężyła Zuzanna Pytel z Sabni, a klas IV – VI  Natalia Bendykciuk z Zembrowa. Po ogłoszeniu wyników przyszedł czas na konkurencję sprawnościową. Udział w niej wzięli przedstawiciele klas IV – VI  ze szkoły w Zembrowie i Sabniach. Uczestnicy musieli pokonać tor przeszkód – przebiec pod płotem, założyć kamizelkę i kask, położyć się na deskorolce i dotrzeć do mety. Ta konkurencja zdecydowanie należała do Roksany Pietruchy – reprezentantki Sabni.

Po krótkiej przerwie, którą umiliły występy wokalne dzieci z Zespołu Szkół w Sabniach, przyszedł czas na kolejną konkurencję, w której udział wzięli przedstawiciele kl. I- III. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna uczniów z Zembrowa. Ostatnią konkurencją była walka o tytuł Mistrza Ruchu Drogowego. Uczestniczyli w niej uczniowie z Sabni i Zembrowa, którzy byli najlepsi w poszczególnych etapach eliminacji. Każdy z nich musiał jak najwolniej przejechać dwumetrowy odcinek drogi. Mistrzem został Mariusz Benedykciuk z Sabni.

Wszystkie dzieci dostały podarunki od sponsorów akcji, a na zakończenie zrobiły sobie grupowe zdjęcie. Jednak to nie był koniec atrakcji, dla wszystkich sokołowscy policjanci przygotowali niespodziankę. Ulubieniec najmłodszych- policyjny pies Baxter zaprezentował umiejętności skoków przez przeszkody, co wywarło na publiczności ogromne wrażenie.

Szkoła w Sabniach jest kolejną placówką, która zaangażowała się w tą akcję, jednak to nie koniec edukacji w tej gminie, ponieważ do akcji dołączyły również 3 gminne przedszkola.

 

JF

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe