29
2022
2014-07-11

Miss po 50-tce: nasza kandydatka


Kobieta o wielkiej pasji - tak w skrócie można opisać Ewę Szadyn, kandydatkę w konkursie "Miss po 50-tce".

Sam tytuł konkursu, jak podkreśla Ewa Szadyn, jest dość przewrotny. A naprawdę rozchodzi się bowiem o wielką sprawę - walkę z wykluczeniem kobiet będących po pięćdziesiątce. 
Pomysł na utworzenie projektu narodził się w głowie Katarzyny Czajki. Ta kobieta, autorka przestrzennych rzeźb, po przekroczeniu 50. roku życia znalazła swój sposób na życie (więcej na facebooku: Fundacja Katarzyny Czajki). Postanowiła więc zachęcić inne kobiety, aby wstały z miejsca i pokazały, że kobieta po 50-tce jeszcze wiele może zdziałać, oj wiele...!

Konkurs propaguje kobiety aktywne życiowo i zawodowo, które są pełne pasji i marzeń, pomimo iż tyle się mówi o wykluczeniu społecznym kobiet w takiej grupie wiekowej. Organizatorzy konkursu chcą w ten sposób pokazać, że przekroczenie 50-tki nie musi się wiązać z wieczną rutyną i popadniem w kolejne skrajności. Przekraczając 50-tkę można bowiem żyć pełną piersią i być szczęśliwą kobietą.

Do udziału w konkursie zgłosiło się około 200 kobiet z całej Polski. Jedną z nich jest mieszkająca pod Węgrowem Ewa Szadyn. Pasją Ewy są konie, od samego dzieciństwa. Ewa jest obecnie jnstruktorem jeździectwa i sędzią zawodów jeździeckich; wraz z rodziną prowadzi stadninę koni małopolskich "Konik Polny".
Ewa dużo pracuje z dziećmi, co stało się inspiracją do napisania książeczek dla dzieci o tematyce jeździeckiej. Do niedawna wydawała gazetę "Wici mazowiecko-podlaskie - kwartalnik stowarzyszeń i ludzi aktywnych". Społecznie działa także w stowarzyszeniu Rozwoju Wioski Mazowieckiej w Żarnówce, gdzie jest prezesem. Ponadto, na zlecenie Wojewódzkiego Związku Hodowców Koni opisuje i czipuje konie z Mazowsza.  Jak sama mówi, znana jest jako "dobra czarownica Ewka". Znajomi nazywają ją "największą optymistką świata".
Na Ewę można głosować na facebooku: fanpage Miss po 50ce.

KAMIL WASZCZUK
fot. archiwum E.Szadyn

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe