17
2020
2014-11-04

Miss Natury: Ewa Szadyn


Ewa Szadyn, o której pisaliśmy w wakacje, otrzymała tytuł "Miss Natury po 50-tce". Finał konkursu odbył się 12 października w Warszawie. 

Do ogólnopolskich wyborów Miss po 50-tce zgłosiło się blisko 200 kobiet z całej Polski. Każda z pań wytrwale dążyła do tego, aby zwyciężyć. Z konkursami bywa jednak tak, że zwyciężają tylko nieliczni. W tej grupie znalazła się mieszkanka naszego regionu, Ewa Szadyn. 

Ewa jest instruktorem jeździectwa oraz sędzią zawodów jeździeckich. Wspólnie z rodziną prowadzi stadninę koni małopolskich "Konik Polny". Napisała kilka książeczek dla dzieci nt. jeździectwa. Do niedawna wydawała gazetę regionalną "Wici mazowiecko-podlaskie - kwartalnik stowarzyszeń i ludzi aktywnych". Na zlecenie Wojewódzkiego Związku Hodowców Koni opisuje oraz czipuje konie z Mazowsza. 
 
Spośród blisko 200 pań, które przystąpiły do konkursu, 80 otrzymało nominację do półfinału. W finale nagrodzono 26 pań. Oprócz zaszczytnych tytułów Miss i Vice Miss, przyznano wiele innych, np. Miss Życzliwości, Miss Spokoju, Miss Seksapilu, Miss Tolerancji, Miss Estetyki. Ewa Szadyn otrzymała tytuł Miss Natury. Jak sama mówi, ten tytuł idealnie pasuje do tego, co robi i kocha. 
 
Wybory Miss po 50-tce odbyły się w tym roku po raz pierwszy. Ich pomysłodawczynią jest Katarzyna Czajka, autorka przestrzennych rzeźb, która po przekroczeniu 50-tki postanowiła w swoim życiu coś zmienić. Konkurs propaguje walkę z wykluczeniem społecznym kobiet, które przekroczyły 50. rok życia. Pomimo, że w tytule jest słowo "miss", z wyglądem ma to niewiele wspólnego. Do głównych kryteriów wliczała się pasja i działalność poszczególnych kobiet. 
 
Ewa Szadyn będzie wpierać projekt i fundację na spotkaniach informacyjnych. Pierwsze odbędzie się niedługo w Węgrowie w hotelu Everest. Wszystkim zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy, pani Ewie szczególnie!
 
KW
fot. arch. E.Szadyn
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe