17
2020
2020-06-26

Minister Cyfryzacji Marek Zagórski w Sokołowie


 Minister Cyfryzacji Marek Zagórski w czwartek 19 czerwca odwiedził Sokołów Podlaski. Wizytę rozpoczął na targowisku miejskim, później, w parku im. Adama Mickiewicza wraz z burmistrzem Sokołowa Podlaskiego Bogusławem Karakulą uczestniczył w konferencji prasowej.
Podkreślił, jak ważna jest dobra współpraca rządu, samorządu i wszystkich władz centralnych.
- Działania, które odbyły się na przestrzeni ostatnich lat, pozwoliły na zrealizowanie zadań i rozpoczęcie kilku planów i projektów, istotnych z punktu widzenia Sokołowa i północnego Mazowsza. Najważniejsza sprawa to obwodnica Sokołowa. Jej brak powoduje, że jakość życia w mieście nie jest najlepsza. Przetarg na obwodnicę jeszcze nie został ogłoszony, ale to pewnik, że ta obwodnica będzie. Znalazła się w planie programu budowy 100 obwodnic – powiedział.
Drugim tematem była planowana odbudowa linii kolejowej.
- Linie kolejowe są ważnym elementem tkanki. W ramach Programu Kolej Plus jest przewidziana modernizacja linii z Siedlec do Sokołowa i z Sokołowa do Małkini – poinformował.
Minister mówił też o działaniach związanych z infrastrukturą telekomunikacyjną.
- Realizujemy Program rozwoju sieci szerokopasmowych i ogólnopolską sieć edukacyjną. W związku z Covid 19 wspieramy szkoły w ramach programów „Zdalna szkoła” i „Zdalna szkoła plus”. Do Sokołowa też wpłynęła pomoc – powiedział.
Marek Zagórski wspomniał o przedsiębiorcach z Sokołowa, którzy dostali wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej.
- Mówimy o tysiącach miejsc pracy, które zostaną zachowane. Pomoc, którą zaoferował rząd sprawia, że myślenie o przyszłości jest inne. Nastroje są już lepsze, niż na początku pandemii. Wyszliśmy z fazy obostrzeń. To, jak Sokołów tętni życiem to jest to, na co czekaliśmy przynajmniej dwa miesiące - powiedział.
Burmistrz Bogusław Karakula nawiązał do Programu Kolej Plus, który poza pomocą rządową, zakłada też 15 – proc. udział samorządów.
- Wspólnie z zarządem powiatu sokołowskiego chcemy zaangażować marszałka województwa mazowieckiego. Jesteśmy na etapie umawiania spotkania z zarządem województwem mazowieckiego – powiedział.
Burmistrz mówił też o obwodnicy Sokołowa. – Ma mieć długość 17 kilometrów. Będzie okrążała w zasadzie całe miasto i rozwiąże sytuację komunikacyjną na terenie Sokołowa. Wiecie państwo, jak wygląda jazda po Sokołowie w godzinach szczytu.
Do tematu nawiązał też minister: - Miasta, które zbudowały obwodnice, są przykładem tego, jak dynamizują one ich rozwój. Sprawiają, że przestrzeń między obwodnicą a miastem wypełnia się naturalnie.« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe