17
2020
2020-02-11

Minimalna emerytura, czy dla każdego?


 Najniższa emerytura pobierana w siedleckim okręgu ZUS do którego należy Sokołów Podlaski wynosi 1,15 zł. Pobiera ją kobieta z 3-miesięcznym stażem pracy.
 
Aby otrzymać emeryturę minimalną, należy spełnić określone warunki. Prawo do niej mają tylko te osoby, które osiągnęły wiek emerytalny i mają odpowiednią liczbę lat składkowych. Niewypełnienie minimalnego stażu pracy skutkuje nieotrzymaniem w przyszłości nawet gwarantowanego najniższego świadczenia emerytalnego. Jednym z warunków jest osiągnięcie wieku emerytalnego. Dla kobiet wynosi on 60, a dla mężczyzn 65 lat. Oprócz tego, należy także udowodnić wymagany okresami składkowymi i nieskładkowymi staż pracy. Dla pań wynosi on 20 lat, dla panów z kolei – 25. 
 
Najwyższe świadczenie emerytalne w okręgu siedleckim pobiera mężczyzna, który może pochwalić się 42-letnim stażem pracy. W momencie przejścia na emeryturę miał 65 lat – jak informuje nas regionalny rzecznik prasowy ZUS Piotr Olewiński. Niestety są też osoby, którym nie wystarcza na chleb. Siedlecki oddział ZUS, co miesiąc wysyła emeryturę w wysokości 1,15 zł pewnej kobiecie, która przepracowała 3 miesiące.
 
Minimalna emerytura, przy udowodnieniu wymaganego stażu pracy, w roku 2019 wyniosła 1100 złotych brutto.
 
Ewelina Wolska
Fot. (I)

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Ciekawe jakie emerytury będą miały w przyszłości kobiety które teraz zrezygnowały z pracy bo dostają 500+ i inne zasiłki. Niech obecny rząd płaci teraz za nie ZUS skoro pozwala im pasożytować na pracy innych.

Emerytka
2020-02-11 15:07:01
Strona 1/1


Dane kontaktowe