1
2020
2018-05-15

Mini maraton teatralny w SOK


Wielu widzów zgromadził mini maraton teatralny, który 9 maja kolejny raz odbył się na scenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Tym razem przybyli mogli obejrzeć dwa spektakle.

Na początku Grupa Teatralna „Vivo” z SOK zaprezentowała spektakl „Okna – czyli opowieści o nadziei” autorstwa Alicji Ostromeckiej. Autorka scenariusza, reżyser spektaklu i jednocześnie instruktorka grupy dokonała interpretacji baśni H. Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Współczesna dziewczynka pojawia się w życiu zwykłych ludzi jak swoiste sumienie i to ona próbuje pomóc im w niezwykłych okolicznościach. W przedstawieniu nie zabrakło też tej andersenowskiej dziewczynki. A historie ukazane w spektaklu mogą przydarzyć się każdemu z nas.

Również w przedstawieniu „Pokolenia" Grupy Teatralnej „Kacperek” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim nie zabrakło odniesień do problemów współczesności. Młodzi aktorzy pozostawili widzów z refleksją na temat, co w dzisiejszym świecie staje się ważne, a które wartości są prawie zapomniane i czy ta droga jest na pewno właściwa. Autorką scenariusza i opracowania muzycznego oraz reżyserem spektaklu jest polonistka Urszula Danielska – twórczyni Grupy Teatralnej „Kacperek” i jej instruktorka.

Publiczność nagrodziła występujących brawami, a dyrekcja SOK słodkim upominkiem. Nie zabrakło podziękowań i gratulacji od dyrektora Marcina Celińskiego. Podkreślił on, że oba spektakle są niezwykle ważne, poruszyły serca i skłoniły do głębszych refleksji. Pochwalił talenty i kreatywność młodzieży, stwierdzając, że wyrzeczenia i godziny pracy dają zadowolenie i satysfakcję. Dziękował rodzicom za zaangażowanie, kierowanie dzieci ku temu, co na pewno daje korzyści.

Dodajmy, że oba spektakle zostały nagrodzone
na festiwalu Effka w Piasecznie, a w tym tygodniu nasi uzdolnieni młodzi aktorzy powalczą w Siedlcach o „Srebrną Maskę”, a w Mrozach o nagrody na „Kulturomaniaku”.
 

J.O. 
Fot. J.O. / SOK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe