17
2020
2015-05-16

Mini - Kacperek i „Preteksty” w finale „Srebrnej Maski


Już po raz dwudziesty w ośrodkach kultury Mazowsza trwają eliminacje kolejnej edycji Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Teatralnych „Srebrna Maska".

Celem tej najważniejszej imprezy prezentującej dorobek artystyczny amatorskich zespołów teatralnych, jest inspirowanie do twórczych poszukiwań nowych form pracy artystycznej, kształtowanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży kulturą teatralną, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń instruktorów, pedagogów i animatorów życia teatralnego. 
Eliminacje powiatowe na scenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbyły w czwartek 7 maja. Występy oceniała komisja w składzie: Halina Tunkiewicz, Maria Banaśkiewicz i Maciej Czapski, konkurs prowadziła Alicja Danielska. Jurorzy, po obejrzeniu 6 spektakli w wykonaniu następujących zespołów teatralnych: „Zembrowskie Smyki’ z PSP w Zembrowie, „Jutrzenka” i „Raz-Dwa-Trzy” z PSP nr 1 w Sokołowie Podl., „Mini – Kacperek” i „Kacperek” z PSP nr 4 w Sokołowie Podl., „Maluch” z PSP nr 4, zakwalifikowali do finału wojewódzkiego zespół „Mini – Kacperek”. Młodzi artyści z „Czwórki” zaprezentowali żartobliwy spektakl „Bajka z innej bajki” według scenariusza Alicji Danielskiej i w reżyserii Urszuli Danielskiej. Wystąpili: Maja Celińska, Olga Domańska, Aleksandra Gromek, Jan Kraska, Wiktoria Krysiak, Kacper Karpiński, Emilia Mazańska, Kinga Młyńska, Dobrosława Mosiej, Oliwia Rucińska, Kacper Baliński, Dominik Grochowski, Oliwia Pietkiewicz, Olga Prokopińska, Piotr Rosochacki, Wiktoria Rzymska, Kacper Sujak, Kornelia Balińska, Karolina Woźniak, Eryk Częścik, Oliwia Kosieradzka, Gabriela Marchel, Oliwia Osińska. Jurorom i publiczności najbardziej podobał się Jaś Kraska w roli królewicza.
W kategorii: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne wystąpili: „Affectum” z LO w Łochowie, „Preteksty” z I LO w Sokołowie Podl., „Żekate” z PG nr 1 w Sokołowie Podl. Na finał do Siedlec pojedzie grupa „Preteksty” z I LO. Zwycięski spektakl to „Error”. Kabaretowe przedstawienie powstało na podstawie tekstów Władysława Sikory „Bajki dla potłuczonych”. Wystąpili: Eliza Skomorucha, Maria Jabłońska, Kamila Kosiorek, Jagoda Grudzień, Agata Rostkowska, Klaudia Danielak, Sylwia Kosowska, Natalia Cyrnek, Adrianna Adamczuk, Kamila Frandt, Monika Jagiełło, Izabela Myszko, Katarzyna Wyszomierska i Maciej Tyszko. Grupę prowadzi Urszula Kosieradzka. 
Finał wojewódzki „Srebrnej Maski” odbędzie się w Siedlcach 19 i 20 maja w Centrum Kultury i Sztuki. 
 
jo

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe