31
2019
2019-02-19

Miłość w rytmach jazzu


W piątek 15 lutego 2019 r. w Galerii DOM Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbył się kolejny koncert w ramach cyklicznego Festiwalu "Jazz z Wami". Tego wieczoru przed sokołowską publicznością wystąpiła grupa Sabina Meck Sextet.

Sokołowianie już nie raz udowodnili, że kochają jazz. Organizowane w naszym mieście koncerty zawsze cieszą się dużą popularnością i gromadzą liczną publiczność. Nie inaczej było podczas piątkowego koncertu, który odbył się w ramach Festiwalu "Jazz z Wami", którego celem jest popularyzacja muzyki jazzowej w małych miastach i miasteczkach. Pomysłodawcą projektu jest Wojciech Kłeczek, a współorganizatorem radiowa Trójka.

Koncert grupy Sabina Meck Sextet pt. "Love is here" obfitował w autorskie utwory i covery o tematyce miłosnej, doskonale wpisując się w walentynkowy klimat.

Muzyczną ucztę ciepłych brzmień zapewnił zespół w składzie: Sabina Meck – wokal, Łukasz Kokoszko – gitara, Przemysław Chmiel – saksofon, Michał Jakubczak – fortepian, Mateusz Szewczyk – kontrabas, Szymon Madej – perkusja.

Muzycy związani są z Instytutem Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Sabina Meck jest wokalistką, aranżerką, producentką i autorką tekstów. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie kompozycji i aranżacji. Wiosną 2016 roku ukazał się jej debiutancki album "Love is Here", za który artystka otrzymała nominację do nagrody Fryderyk 2017 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Muzyka Jazzowa. W kwietniu 2017 roku nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukazał się album "Eruption", prowadzonego przez wokalistkę zespołu SoundMeck. W 2018 roku Sabina otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Piątkowy koncert został wspaniale przyjęty przez sokołowską publiczność, która nagrodziła artystów brawami na stojąco. W ramach bisu grupa wykonała własną interpretację utworu "Yesterday" zespołu The Beatles.

Po koncercie była możliwość porozmawiania z artystami, nabycia ich płyty, zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia oraz wymiany muzycznych wrażeń przy lampce wina.
Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe