17
2020
2014-04-02

„Miłość mi wszystko wyjaśniła”


Pod takim hasłem Szkoła Podstawowa nr 4 zorganizowała spotkanie z poezją Jana Pawła II.

Wieczornice poetyckie stały się tradycją szkoły, ostatnia odbyła się w listopadzie. W piątek 21 marca w sali gimnastycznej po raz kolejny licznie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice, dziadkowie, członkowie rodzin i inni zaproszeni goście m.in. panie Maria Koc i Alina Simanowicz z Sokołowskiego Ośrodka Kultury, a także ksiądz Tomasz Szmurło. Wieczory poetyckie w tej szkole mają zawsze kameralną atmosferę, każdy przygotowywany jest bardzo starannie, 
a szczególną uwagę zgromadzonych zwraca odpowiednia scenografia. Tak było i tym razem. Widzowie zasiedli przy stolikach, wszystkim udzielił się uroczysty nastrój.
Zebranych powitała dyrektor placówki Grażyna Skonieczna, a spotkanie prowadzili Alicja Danielska i Marcin Celiński. Co ciekawe, wśród wykonawców byli nie tylko uczniowie szkoły, ale też absolwenci, rodzice i przyjaciele placówki. Na podkreślenie zasługuje zaangażowanie całej rodziny Grochowskich. Współpraca międzypokoleniowa ułatwia przygotowywanie wyjątkowych przedsięwzięć i integruje społeczność.
Jan Paweł II zostawił nam w spuściźnie swoje homilie, ale też i wiersze, żywe dzieło „geniusza myśli i serca”. Przy blasku świec i dźwiękach wspaniałej muzyki uczestnicy wieczoru mogli przenieść się w ich niepowtarzalny świat, słuchając w trakcie pięknego widowiska wierszy i tekstów papieskich przemówień. Program ubogacały kompozycje do poezji Karola Wojtyły, pięknie wykonane przez Alicję Danielską, Jakuba Lachowskiego, Weronikę Grochowską, Marię Jabłońską, Julię Praskę, Kingę Stokowską oraz chór szkolny. Wszystkie teksty skłaniały do refleksji i zadumy. Trafnym uzupełnieniem programu artystycznego były fragmenty filmów i prezentacja multimedialna o Janie Pawle II, a także etiuda taneczna zaprezentowana przez Wiktorię Benedykciuk, absolwentkę szkoły, tancerkę i reżyser spektakli tanecznych. Program „Miłość mi wszystko wyjaśniła” został nagrodzony wielkimi 
brawami. 
Na zakończenie dyrektor Grażyna Skonieczna dziękowała wykonawcom, w tym rodzicom uczniów - Joannie Próchenko, Agnieszce i Grzegorzowi Pawelcom, Marcinowi Celińskiemu, twórcom spektaklu czyli nauczycielom szkoły – Hannie Grochowskiej, Urszuli Danielskiej, Piotrowi Przeździeckiemu, Agacie Celińskiej, Mirosławie Guzek oraz współorganizatorom z Sokołowskiego Ośrodka Kultury. - Byliśmy świadkami życia naszego papieża, który był i będzie w naszych sercach – mówiła z nieukrywanym wzruszeniem. 
Ten wieczór z pewnością zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników, co potwierdzały ich reakcje – gratulacje, słowa podziwu i wdzięczności skierowane po zakończeniu spotkania do organizatorów i wykonawców.

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe