3
2019
2018-02-07

Mikołajkowy Turniej Karate Kyokushin


„Będziemy przestrzegać zasad grzeczności, poszanowania starszych oraz powstrzymywać się od gwałtowności”. Pod takim hasłem w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 w Mińsku Mazowieckim odbył się coroczny Mikołajkowy Turniej Karate Kyokushin, zorganizowany przez Mińsko-Mazowiecki Klub Karate Kyokushin.

Turniej jak zwykle przyciągnął dużą liczbę zawodników i kibiców. Po ceremonii otwarcia można było podziwiać pokaz różnych technik stosowanych przez karateków. W zawodach wzięło udział 140 zawodników, w tym 10-osobowa grupa z Sokołowsko-Podlaskiego Klubu Karate Kyokushin Karate, prowadzona przez sensei Michała Godlewskiego (2 dan). Najmłodsi i najmniej doświadczeni zawodnicy rywalizowali ze sobą w technikach kihon. Natomiast starsi - bardziej doświadczeni, zmierzyli się w konkurencji kata i kumie w różnych kategoriach wiekowych. Swoim pociechom kibicowali rodzice, najbliższa rodzina i znajomi, gorąco zagrzewając do walki. Zawodnicy, którzy stanęli na podium, otrzymali puchary, medale, dyplomy. Święty Mikołaj obdarował upominkiem każdego uczestnika zmagań.

Organizatorzy, dla urozmaicenia turnieju, poza matą urządzili dla uczestników specjalną pracownię ozdób świątecznych, gdzie młodsi i starsi mogli demonstrować swój talent plastyczny w ozdabianiu bombek i malowaniu figurek z masy solnej. Najmłodsi i starsi karatecy chętnie odwiedzali też strefę Świętego Mikołaja z asystującą mu przemiłą Śnieżynką. Po wykonaniu określonego ćwiczenia zadanego przez Świętego Mikołaja, uczestnik otrzymywał upominek. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz decupage, przygotowany przez panią Jagodę Paudynę, która oczarowała wszystkich wykonanymi na tę okazję ozdobami świątecznymi.

W zawodach z Sokołowsko-Podlaskiego Klubu Kyokushin Karate I miejsce i złoty medal zdobył Aleksander Protasiewicz w konkurencji kumie rocznik 2009, III miejsce i brązowy medal - Hubert Przewoźnik w konkurencji kumie rocznik 2008, III miejsce i brązowy medal - Grzegorz Ufnal w konkurencji kumie rocznik 2006.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Mikołajkowy turniej to dobra okazja do spotkań i integracji młodych osób ćwiczących Karate Kyokushin i popularyzacji tej dyscypliny w duchu sportowej rywalizacji.

Zapraszamy jednocześnie wszystkich chętnych na treningi KARATE, prowadzone przez Sokołowsko–Podlaski Klub Kyokushin Karate w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. M. C. Skłodowskiej w Sokołowie Podlaskim, które odbywają się w poniedziałki i czwartki:
- dla dzieci w wieku 5-10 lat od 17.00-18.00
- dla młodzieży i dorosłych od 18.00-19.30

Juliusz Nowicki
 


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe