2
2020
2018-12-10

Mikołajkowe niespodzianki w Sokołowie


6 grudnia to wyjątkowy dzień. Zaczyna się wtedy świąteczna atmosfera, pełna życzliwości, uśmiechów i serdeczności. Mikołajki to również czas obdarowywania i spotkań ze Świętym Mikołajem, a sposobności do tego było w Sokołowie bez liku!

Od samego rana w sokołowskich szkołach i przedszkolach uczniowie wręczali sobie mikołajkowe podarunki. W części placówek prezenty roznosił sam Święty Mikołaj!

Wyjątkową inicjatywę podjęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim. Przebrani w stroje Mikołajów, elfów, a nawet choinki odwiedzali pracowników miejskich urzędów i instytucji m.in. Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, Urzędu Gminy Sokołów Podlaski i Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Śpiewali przy tym świąteczne piosenki i obdarowywali wszystkich serdecznym uśmiechem. Nie obyło się również bez słodkich prezentów i upominków.

Od godz. 10.00 w Bibliotece Miejskiej w Sokołowie Podlaskim również było można spotkać Świętego Mikołaja. Towarzyszyła mu Śnieżynka, elfy oraz bałwanek. Aby otrzymać prezent od czerwonego jegomościa, dzieci musiały odpowiedzieć na różnego rodzaju zagadki, powiedzieć wiersz, zaśpiewać piosenkę lub kolędę. Nie zabrakło także zabawy ze sztucznym śniegiem, który sprawił wszystkim wiele radości.

Po południu na mikołajkowe spotkanie zaprosił Sokołowski Ośrodek Kultury. Tam pod ogromną pięknie przystrojoną choinką dzieci mogły zaprezentować Świętemu Mikołajowi swoje talenty recytatorskie oraz muzyczne. Wszyscy chętnie śpiewali kolędy i korzystali z możliwości zrobienia sobie ze Świętym pamiątkowego zdjęcia. Prawdziwą gratką dla małych kinomaniaków była projekcja disneyowskiej wersji filmu "Dziadek do orzechów i cztery królestwa". Każdy opuścił gmach SOK-u z uśmiechem i prezentem.

Uczniowie z "Czwórki" w Urzędzie MiastaUczniowie z "Czwórki" w Sokołowskim Ośrodku Kultury

Mikołajki w Bibliotece MiejskiejMikołajki w Kinie "Sokół"

Katarzyna Dybowska 
Fot. UM, SOK, K.D.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe