17
2020
2016-12-10

Mikołajki w szpitalu – piękny gest uczniów gimnazjum


Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Pawła Kamińskiego wraz z Mikołajem odwiedzili małych pacjentów przebywających na oddziale dziecięcym sokołowskiego szpitala.

Dzieci przebywające w szpitalu spotkała 6 grudnia niezwykła niespodzianka. Z okazji Mikołajek oddział dziecięcy odwiedzili członkowie Szkolnego Koła Caritas w towarzystwie samego św. Mikołaja. Każdy mały pacjent otrzymał prezent.

Szkolne Koło Caritas działa w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Pawła Kamińskiego, a przygotowania do mikołajkowej niespodzianki rozpoczęło znacznie wcześniej. Wolontariusze już podczas szkolnej dyskoteki andrzejkowej organizowali fundusze na podarki dla dzieci. Jak ? Uczniowie sprzedawali domowe wypieki pod okiem p. Marii Skorupki.Pomocą w przygotowaniach służyli także członkowie Samorządu Szkolnego wraz ze swoimi opiekunami: p. Jolantą Laskowską, Marią Janistą, Marylą Wielogórską-Zubowicz oraz Anetą Nowak. Grupą uczniów z klas III, która została wybrana do odwiedzin w szpitalu, co jest uhonorowaniem działalności w Szkolnym Kole Caritas, opiekowały się Elżbieta Filipczuk oraz Jolanta Celińskiej.

Dzięki pracy i zaangażowaniu uczniów dzieci przebywające na oddziale mogły tego dnia oderwać się od szpitalnej codzienności. W paczkach, które członkowie Szkolnego Koła Caritas samodzielnie zorganizowali i zapakowali, znajdowały się maskotki, kolorowanki oraz uwielbiane przez najmłodszych słodkości. Jednak to Mikołaj wywołał największe poruszenie wśród małych pacjentów.

Niemniej poruszony był personel szpitala widząc grupę bezinteresownych młodych ludzi, którzy poświęcają swój czas, by dać innym trochę radości. Dr Ewa Kraska wraz z współpracownikami nie potrafiła ukryć wzruszenia widząc uśmiech na małych buziach swoich pacjentów.

Część podarków, zakupionych dzięki zaangażowaniu Szkolnego Koła Caritas, została przekazana podopiecznym z siedleckiego Domu Dziecka.
Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć wszystkim dzieciom aby zbliżające się Święta Bożego Narodzenia mogły spędzić w gronie kochających osób.


fot. K.S.

Paulina Joanna Fedorczyk 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe