1
2020
2017-12-12

Mikołaj już odwiedził Sokołów


6 grudnia obchodziliśmy imieniny Mikołaja. Z tej okazji św. Mikołaj spotkał się z dziećmi w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim oraz w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Obu spotkaniom towarzyszyły liczne atrakcje, wspólna zabawa i oczywiście prezenty.

Od godziny 11.00 do 18.00 w sokołowskiej bibliotece gościł Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami: Panią Mikołajową, Królową Śniegu, Skrzatami oraz Bałwankiem. Na spotkanie z niezwykłymi gośćmi przybyli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1, Zespołu Szkół Specjalnych oraz dzieci, które przyszły wraz z rodzicami czy dziadkami. Ochotnicy mogli namalować dla Mikołaja świąteczne rysunki lub wykonać choinkowe ozdoby. Nie obyło się oczywiście bez przygotowania łańcucha z kolorowego papieru, który dzieci z pomocą Mikołaja zawiesiły później na choince.

Po wspólnej zabawie przyszedł czas na rozdanie prezentów. Aby je dostać, dzieci musiały sprostać nie lada wyzwaniom! Pani Mikołajowa zadawała najmłodszym zagadki, prosiła o powiedzenie wierszyka lub zaśpiewanie piosenki. Wszystkie dzieci poradziły sobie z tym bez trudu i mogły cieszyć się mikołajkowymi podarunkami.

O godzinie 17.00 Mikołaj udał się do Sokołowskiego Ośrodka Kultury, gdzie czekało na niego liczne grono dzieci i rodziców. Zabawa rozpoczęła się od wspólnego śpiewania i tańców, a następnie dzieci zostały zaproszone do skorzystania z takich atrakcji jak: rysowanie, pisanie listu do św. Mikołaja, malowanie twarzy czy zrobienie pamiątkowego zdjęcia w foto-budce. Po zakończonej zabawie Mikołaj wraz ze Śnieżynką obdarowali dzieci słodkimi upominkami. To jednak nie był koniec atrakcji! Każde dziecko, które odebrało prezent, udało się wraz z rodzicami na salę kinową, gdzie wszyscy obejrzeli film pt. „Mikołaj i Spółka”.

Był to niezwykły dzień zarówno dla dzieci, jak również dla ich rodziców oraz dziadków. Dowodem na to, niech będą liczne dziecięce uśmiechy uchwycone na fotografiach.

Mikołajki w Miejskiej Bibliotece Publicznej

 
Mikołajki w Sokołowskim Ośrodku Kultury
 

 
Katarzyna Dybowska
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe